Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: B.F.P është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Labinot Gashi i njohur si Daone lindi më 22 janar të vitit 1987 në Pejë, Kosovë, është këngëtar shqiptar. Shkollën Fillore dhe të mesme i kryu në Pejë. Me muzikë filloi të merrej në vitin 1999 e që në atë kohë gjendej jashtë Kosovës, në Stuttgart, Gjermani. Ai atje zhvilloi disa këngë dhe më vonë të njejtën e bëri edhe në Zvicër. Në vitin 2000 kthehet në Kosovë dhe fillon kariera e tij muzikore profesionale, pas disa muaj kthimi bën kontrat...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentThe West Is Back (2011)

☆☆☆☆☆


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: B.F.P, B.F.P., Bfp, Bullets From Peja, Daone, Millka

Komente 0