Më mbaj mend (për 1 muaj)

B2N - Me Ka Marr Malli (Feat. Samanta Karavella)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  23

ref:2
M'ka marr malli nana jeme
per me te pa si jeton
edhe pse jam larg e di
qe kurr nuk me harron

jeta jem mu ka nxi krejt i vogel po thuj si fmi
harrova shkollen e shoqnin se di harrova dhe shpin
harrova shkollen edhe veten te shkreten nane te shkreten
kurr se harrova
kurbeti ma ma nxiu jeten
ti shqipnija jon shqipnija
ti tash je shum e bukur
u rritem ne ne ty ne nje koh shum te lumtur
nuk harrohet ato momente ne shkoll mu te klasa
i shkruanim emrat n´mur edhe neper drasa
mka marr malli nana jeme
per me te pa si jeton
edhe pse jam larg e di
qe kurr nuk me harron
un ban koh un ban vite
vetem flasim n´telefon
cdo moment e kujtoj
e nga malli vec lotoj
mka marr malli nana jeme
per vendin qe jam rrit
tash per mua ka shum vler
me perpara se kam dit
sidomos kur vinte vera
ne na u hapte dera
kena pas shum bukuri
prej merzitjes jam tu pi

ref:2
mka marr malli nana jeme
per me te pa si jeton
edhe pse jam larg e di
qe kurr nuk me harron

Dicka po du me than djemt shiqiptar tash ku jan
neper bot ne cdo an, nana pret vetem qan
e di jasht venit ton qe punohet e veprohet
sa do mir kush nuk gzohet larg familjes nuk jetohet
kush ka dal nga kurbeti ja dridh zemren ti termeti
djeg si vetetim e provova un i shkreti
zemra po me qan oj nan per me u kthy ne shpi
1 dit shpresoj te kthehem, por se kur as vet se di...


Ky tekst u dërgua nga Limmy   vjolaB2N
Featuring: Samanta Karavella
Publikimi: 17/04/2014


B2N - Me Ka Marr Malli
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Ka Marr Malli".
3. Video është e këngës "Me Ka Marr Malli", por nuk këndohet nga B2N.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga B2N:


Komente 1