A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Top 200

B2N - Ku Je


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  60

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

04/10/2013

2013-10-04T13:49:07

Këngë e albumit:

"B2n"
Ne korridorin e spitalit
Po lutem ne nje qoshe
Pse Zoti i merr njerzit
Pa dallim moshe

Doktort nuk japin shprese
Nuk bejn efekt ilacet
Zoti kshtu e paska shkrujt
Shpirti jot u preft n'paqe

Ne sirtarin tim
Kam disa foto te vjetra
Gjurmet e gishtave te tu
Ne kartolina e letra

Tash je ne boten tjeter
Nuk na ngroh i njejti diell
Ti ishe engjull ne toke
Tani je engjull ne qiell

KU JE TI
KU JE TANI
TE GJITHEVE NA MUNGON
CDO DITE QE KALON (2X)

Ishin momementet e fundit
Te ndalet dhe fryma
Ngadale i mbylle syte
Pushoi edhe zemra

Mbi pianon e vjeter
Per ty po kendoj sot
Por e di qe nuk do te kthehesh
As me lutjeas me lot

Kurr nuk do te harroj
Ne asnje cast te jetes
Cdo dite te mendoj
Dhe vazhdoj i them vetes...

...Se ka nje bote atje
Atje ku prehesh ti
Dhe e di se nje dite
Do shihemi perseri

KU JE TI
KU JE TANI
TE GJITHEVE NA MUNGON
CDO DITE QE KALON (2X)


Ky tekst u dërgua nga Bledi Lorenci
Më Shumë...