Më mbaj mend (për 1 muaj)

B2N - Njeri Pa Ndjenja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Muzika & Teksti:

B2N

Këngë e albumit:

"Love And Hate"

Komente

1 🔥

29/08/2017

2017-08-29T14:00:06+00:00I ke premtu dashnin,
I ke premtu parajsen,
Ke then se e do si fmi,
I ke premtu unazen.
Ti je jeta jeme,
Ti je bota jeme,
Ti je Toka, je Dielli,
Je Qielli, Universi.

Fjalt e tua t'ambla ishin veç me e bo per vete
I çoje trendafilat, derisa me te ti fjete
E tash ja ktheve shpinen,
zemren ja coptove
Ku e ke parajsen e fjalt qe i premtove?

REF.:
Ajo jeton e burgosur ne zemren tende
Ti theve shpresat e çdo endrre.
Njeri, njeri pa ndjenja,
Ti qesh, asaj i thyhet zemra
E burgosur ne zemren tende,
Ti theve shpresat e çdo endrre
Njeri, njeri pa ndjenja
Ti qesh, asaj i thyhet zemra
Ahaaa, asaj i thyhet zemra, haaa

Ti ike kur ajo kishte nevoje me shume per ty
Ti ike pa motiv dhe e le me lot ne sy,
A te duket vetja burr se asaj ja ktheve shpinen?
Kur ta gjesh ti tjetren do kuptosh ke humb ma t'miren
A s'te vjen inat qe dikush tjeter ka me t'dasht?
A s'te vjen inat qe dikush tjeter ka me t'pas?
Ate qe kishe ti nuk dite me e mbajt
Ate qe kishe ti, jo nuk dite me e mbajt

REF.:
E burgosur ne zemren tende,
Ti theve shpresat e cdo endrre
Njeri, njeri pa ndjenja,
Ti qesh, asaj i thyhet zemra
E burgosur ne zemren tende
Ti theve shpresat e çdo endrre
Njeri, njeri pa ndjenja,
Ti qesh, asaj i thyhet zemra
Haaaa ahaaa asaj i thyhet zemra, haaaa


Ky tekst u dërgua nga Sara Tahiri 😉😊
Më Shumë Këngë Nga B2N:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet