Official Video

B2N - Dashuri Dhe Trendafila


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

05/07/2018

2018-07-05T16:00:01

Muzika & Teksti:

B2N
DASHURI DHE TRENDAFILA
me bishtin e syrit ma sheh telefonin bëhesh kurioze
më pëlqen shumë kur bëhesh xheloze
më bën me qesh se bëhesh nervoze
tërbohesh edhe thu ndonjë fjal skandaloze
m'pëlqen shum se me barcen je tifoze
ti mdon mu edhe pse s’bëj jet luksoze
t'bëhet qejfi edhe me një tufë mimoze
ti je ilac i cdo diagnoze
para paramera nuk kam
resorte luksi as vila
as lambo bugati nuk kam
kam dashni dhe trendafila
para paramera nuk kam
resorte luksi as vila
as lambo bugati nuk kam
kam dashni dhe trendafila
për ty e shes edhe shpirtin me ta ble botën
me dasht sikur nanën respekt sikur motrën
per ty behem kamarier që ta mbush goten
une me ty si qershia mbi torte
a bohesh ti mo live poezit ti coj me zarf
nëse do mu bo modele për ty bëhem fotograf
ska problem nëse qielli ësht me re
le të bier shi mbi re
para paramera nuk kam
resorte luksi as vila
as lambo bugati nuk kam
kam dashni dhe trendafila

para paramera nuk kam
resorte luksi as vila
as lambo bugati nuk kam
kam dashni dhe trendafila

para paramera nuk kam
resorte luksi as vila
as lambo bugati nuk kam
kam dashni dhe trendafila

para paramera nuk kam
resorte luksi as vila
as lambo bugati nuk kam
kam dashni dhe trendafila


Ky tekst u dërgua nga argelio
Më Shumë Këngë Nga B2N:

Më Shumë...