Më mbaj mend (për 1 muaj)

B2N & Mergim Mjeku - Vajzat E Fshatit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

B2N:
Kush tha s'ka vajza të bukura n'fshat
Jan ma t'mirat për konak
Puntore, besnike, jan si dukat
Lumi ai kush ka fat

T'urta, t'buta, t'ëmbla si fruta
Ta marrin zemrën për dy minuta
Ti rruajn traditat, japin respektin
Kërkojn dashnin, nuk ndejkin lekin

Ama dorën moj malësore
Unë ty kurrë s'ka me t'lën
T'jap unazën dhe kurorën
Veç ti zemrën me ma dhën

Kush tha s'ka vajza të bukura n'fshat
Jan ma t'mirat për konak
Puntore, besnike, jan si dukat
Lumi ai kush ka fat
2x

Mergim Mjeku:
E kam begënis oj nën
Qikën e kojshisë
2x
Jo nën o jo
Se e kena fis
Jo moj nën o jo
Se e kena fis

Ti për mua je perfekte
Ajo që kam imagjinu
Po dashuria pa komplekse
Se unë di ty me vlerësu

Ama dorën ta jap besën
Kam me dasht ty seriozisht
Nëse krejt ty ta kthejn shpinën
më ke mua përjetshisht

B2N:
Kush tha s'ka vajza të bukura n'fshat
Jan ma t'mirat për konak
Puntore, besnike, jan si dukat
Lumi ai kush ka fat
2x

Mergim Mjeku:
E kam begënis oj nën
Qikën e kojshisë
2x
Jo nën o jo
Se e kena fis
Jo moj nën o jo
Se e kena fis


Ky tekst u dërgua nga  Albafi23B2N & Mergim Mjeku
Publikimi: 31/07/2019
Muzika: B2N
Teksti: B2N


B2N & Mergim Mjeku - Vajzat E Fshatit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vajzat E Fshatit".
3. Video është e këngës "Vajzat E Fshatit", por nuk këndohet nga B2N & Mergim Mjeku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

13

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga B2N:


Komente 0