Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

B52 - Destinacioni  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente

1 🔥

03/08/2012

2012-08-02T23:42:17+00:00

Këngë e albumit:

"Ner Toke"
....................................................
Pe don 1 jet llukzos me jata e villa
..................... per mi besinu kto qika
U da bota n'tri klasa barkun tmesem pasunika
Do punojn me kry e shumices i dhem shpinda
Njerzt ishin ma zi se kfasht kurgjo spi ngika
Truni isht kompleks imagjinata e drita
Jon tri ansore e jemja jotja dhe atina
Njet seni ma i shejt osht veq ZOTI dhe FAMILJA
Kom shit shum men po apet nalt u ngjita
Me ndimen e secilit man fund un u rrita
Njerzt zdojn met pa mir ju dhem qe arrita
Se kom fjalen per rep po qe jom qu nkom tmija
Shum sen qe kan ndodh prej shum njerzve si prita
Por njerzit sjon si ti zemer mir e mikpritsa
Ata e din kush jon e nonen jav
....................................................

....................................................
T'dhem kur shokt ta ngulin tmarrin per budall
T'dhem kur njerz qe i don kshyrin ftyren me ta mar
T'dhem kur ski pare e kerkush nuk t'thirr me dal
T'dhem kur dostat kan kerre e as njonji svin met mar
T'dhem kur hajn mut per ty e gzohen kur t'shohin keq
T'dhem kur femna qe e don shkon e tlen vet
T'dhem kur familjart kurr deren sta qelin
T'dhem kur sjon aty per ty njerzve qe ja ke pa sherrin
Jom rri pa bab muj edhe pa ty
E shti kangen me kajt se sun pi shoh lot n'sy
Mburrna qe sjom bo kerkujt me ja shtri doren
E per nane tem osht kjo si me ja fal kejt boten
Sat kom me honger mu vesh e komt permi
................... me familje ner shi
Me ne fund erdhen engjujt qe i pritshem n'XHAMI sju harroj kurr
....................................................

....................................................
Kjo thirret jet e kush din me jetu
Qe del ma i fort e kurr zdin mu dorzu
Jeta ka plot shije nuk osht vec e embel
Nese se shijon kejt at'her je tu e pa vec nonder
Gjdo aksion ka rep aksion
Mos krijo panik e as konfuzion
Jeta osht shkall shkall posht e nalt t'qon
N'ket bot e kena vec 1 destinacion
N'ket bot e kena vec 1 destinacion
Kerkush su kthy mrapa po e mer vesh kur t'shkon
Kerkush su kthy mrapa po e mer vesh kur t'shkon
Kerkush su kthy mrapa po e mer vesh kur t'shkon
....................................................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga B52:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet