A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

B52 - Vetdije


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

15/08/2012

2012-08-15T06:06:01

Song from the album:

"Ner Toke"


Ref:
..................................................
Se bota sillet e sillet del dilli apet
Prej t'hanes dej dillen kurgjo pik mos tjet
Secili mshtjell ne vend osht mbret o jee
..................................................

..................................................
Qka po stresavesh spo ki me qka mu mar
Sun pe gjen veten sun po bon mo ball
E ke zgedh rrugen e let e o kat del shtir
Tu menu qe i din kejt tu menu qe din ma mir
Qka po rrugavesh spo ki ku me dal
Sillesh posht e nalt se spo ki me qka mu mar
Humbje kohe veq sa me met gjall
Nket jet i pagun kejt se kurgjo nuk isht fal
Qka po merzitesh kur kerkujt nuk po ja nin
Nese nuk e don veten kurr ski me njoft dashnin
Dije qka krijon e nese nuk provon
Shancat nuk vin shpesh por dikur i bjen pishmon
Edhe pse thojn kurr sosht von
Punt e sodit per neser zbon kurr mi lon
Ondrrat e imagjinat tjepin inspirim
E jeta osht koh e koha tjep msim
..................................................

Ref:
..................................................
Se bota sillet e sillet del dilli apet
Prej t'hanes dej dillen kurgjo pik mos tjet
Secili mshtjell ne vend osht mbret o jee
..................................................


Lyrics submited by  Gazmend
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019