A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • B
  • B52
  • Leter Nga Populli

Audio

Video Link

B52 - Leter Nga Populli


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

28/08/2012

2012-08-28T21:31:27

Song from the album:

"Ner Toke"


..................................................
Nuk pajtona me ata qe thojn qe KOSOVA OSHT E LIR
Kosova osht e pavarur Kosova osht sovrane
Shum heret osht me thon ket pun
Se 1te 4-terten na e ka tjeter kush ndor
Dmth nuk jemi veq se e kan 1 cop t'periokopuar prap
Jemi gjithashtu jo te pavarur
Sepse i kemi edhe do obligime edhe nkushtetut ........
..................................................

B52
..................................................
I shkruaj leter presidentit ose presidences
Ti je zyra e tardhmes ose e shpreses
Ja keni hup dmth fjales e beses
E himnin e flamurit qe besa edhe qendreses
Kem poet e shkrimtar kombtar me qindra mija
Fjalt kan pesh spom jep zemer veq melodija
Diaspora nuk koka hala ngojn kang me ciftelija
Familjet si kan pa qe sa i kan kaplu varfnija
Skan uj skan rrum o spo kan as buk me honger
Pasuris spo ja din fundin do a osht najkujt tu i honger
Kapitalizma pa pik socializmi nshpirt
Qysh muni me dal kaq tunt kur ner titen jeni rrit
Spo i drejtona veq pozites po seciles parti
Jo veq n'Kosove po tana ont n'ILIRI
A jena rob tjuj a jena ma ne fund tlir
Nese ti ski pergjigje kallxom kon muna me thirr
Kallxom qysh me nimu popllin ton a ni sne
Qe nese na ju ndimojna a kini me bo tnjejtin sen
..................................................


Lyrics submited by  Gazmend
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019