Më mbaj mend (për 1 muaj)

B52 - Diss Otr Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  10

..........................................................
Kadale mos u gut e me honger mut
Se ti ki qef mu shtri ku dbjen ma but
Po me do mahalla pasha familjen sta qet mir
Se deperton plumi jasht me ndal e ki fshtir
Do qe jon rrit pa bab e do qe jon rrit rrugve
Do qe jon rrit me havera do qe gjith i kan punt llug
Do qe nuk menojn dy her e ta shprazin shanzherin
Do qe jon rrit me tradita kurr se prejn nbes haverin
Do qe nuk menojn dy her e tani me tepru
Do qe ................... tani thojn kuku
Do qe nuk kan durim se kejt nervat ju kan qi
Do qe me ja prish kryt nbeth mujn me ta shti
Do qe jon rrit ngurbet e kari sju kerset
Jo qe trre niher po trre apet
Do qe jon rrit nlloq e nvarfni mujn met honger
Me bo pi prek nmegje ta qin dhipin e nones
Do qe shiten kishe kejt nrregull
E knena bojn tullug kejt mjegull
Ne s'hekum njerzt e provojn testojn jon dekun
Mothefuckez
..........................................................

Ref:2x
..........................................................
Kto sene nihen
Kto sene shihen
Kto sene dihen
Veq per ata qe jon
..........................................................

..........................................................
Ata qe jon real gjith jon drejt
Ata qe jon feak gjith ikin shpejt
Ata qe e kan rrafsh e majn 1 kallasj
Ata qe jon dhipa gjith rrin bashk
Ata qe jon tmeqem hecin perpara
Ata qe jon duduka miren me hajvana
Ata qe jon trral gjithka mujn me kall
Ata qe jon shpesh e kan dal veq sivjet
Ata qe jon t'pavdekshem gjith jon nr.1
Ata qe jon kon der dje un mo sod spi njo
Ata qe jon kush t'thon qe jon smun me fshef
Ata qe jon kush thojn qe sjom kat vet
Ata qe jon gjith gati per qka ti qohet raki
Ata jon e kan me kon gjithmon nr.1 i pari
Ata qe jon jon ORGINALLAT BREZI RI
Motherfuckez ALBOHOLICS
..........................................................

Ref:2x
..........................................................
Kto sene nihen
Kto sene shihen
Kto sene dihen
Veq per ata qe jon
..........................................................

..........................................................
Nese nuk je me neve ti je inat-g
Jo pse kishe ska me neve
Po ska si na dhe pik presje
Ujqit nalt imitus ngjdo ndeshje
Ta boj 5 me 2 me bo me mu mu shty
Jo qe du po qe duna ta kisha fal po smuna
Me rrnu me faktin qe ti mke bo diss
Une qi nonen t'nxjerr prej gardhit teksploz o bich
Si bich qe je po neyse
Ishalla sti mer najkush ment e met dhon zemer
Se kejt bashk mu bo sun um dhini nemer
Une jom numero uno se boj sene tnxeta
Sene shum ma profi se ti kolega
Sene shum tqarrta po ti sun i prek
Se djegesh si met gju bume
Nkry jon rimat gati dgatume
Per met ....... e met shllogirat
Ta dridhi koken kejt mos shkoni si grat
..........................................................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend


Nuk kemi video për këtë këngë.


B52
Publikimi: 05/10/2014


B52 - Diss Otr
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Diss Otr".
3. Video është e këngës "Diss Otr", por nuk këndohet nga B52.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga B52:


Komente 0