Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Baba Li
  • Emri i Vërtetë:
  • Sali Abazi
  • Vendlindja:
  • Diber 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  18
Këndon kryesisht: hip-hop

Baba Li është këngëtar i njohur. Emri i tij i vertet eshte Sali Abazi dhe jeton ne Tirane.

Në Qershor 2011, Baba Li merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "Luje Luj", në bashkëpunim me Sharku & Manda.

Më datë 2 Shtator 2013, Mr Elvis publikojnë videoklipin "Cu Boka", në bashkëpunim me Er Bass, Baba L1 & Gazu.

Më datë 30 Gusht 2014, Mimoza Gjikola (Mimi) publikon videoklipin "Mendja Tek Ti", në bashkëpunim me Baba Li. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Në Dhjetor 2014, Baba Li merr pjesë në Shkodra Fest 1 me këngën "Nuk Ka Me Kthim".

Më datë 23 Janar 2015, Alma Abdiu & Baba Li publikojnë videoklipin "Me Fal".

Më datë 20 Qershor 2015, Mera Zymeri publikojnë videoklipin "Kaçurrelja", në bashkëpunim me Baba Li & Xhimi.

Më datë 25 Korrik 2015, Valbona Xeka publikon videoklipin "Weekend", në bashkëpunim me Baba Li.

Në Janar 2016, Baba Li merr pjesë në Shkodra Fest 2 me këngën "Blow Up", në bashkëpunim me J Rodrigues & Ledio.

Në Janar 2016, Baba Li merr pjesë në Shkodra Fest 2 me këngën "Unaze", në bashkëpunim me Esmeralda.

Më datë 3 Prill 2016, Manushaqe Vata publikon videoklipin "Cunat Nga Anglia", në bashkëpunim me Baba Li.

Më datë 25 Qershor 2018, Violeta Taçi publikon videoklipin "Zemra Lalit", në bashkëpunim me Soni Beratit & Baba Li. Për orkestrimin u kujdes Adem Berati.

Më datë 6 Mars 2019, Baba Li publikon videoklipin "A E Din Se". Muzika e këngës u punua nga Maringlen Boja, ndërsa teksti u shkrua nga Baba Li. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 7 Qershor 2019, Baba Li publikon videoklipin "O Bosi Bosi". Teksti i këngës u shkrua nga Baba Li. Videoklipi u prodhua nga EGO Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Marenglen Boja.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Mariglen  

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet