Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Baba Li - Zhgenjimi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zhgenjimi".
3. Video është e këngës "Zhgenjimi", por nuk këndohet nga Baba Li.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Baba Li - Zhgenjimi  (Feat. Low Kasi & Grand Mc)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

18/08/2011

2011-08-17T23:21:51+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Zhgenjimi" kënduar nga Baba Li.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Dostat - Zhgenjimi

E pyes vetem cka u bo
e mallkoj jeten pa zo
pse nuk gjej kur ngushllim
pse jeta msjell vec zgenjim.
Ndalem prap e nuk kuptoj
tmiren vec ngjum e endroj
kush kujt sot i boni keç
jeta hala nuk u ndreç.
Vec zhgenjim / buzqesgje ska
ky u vra e aj u vra
kronikat e zeza shfaqen
kurqysh sun e gjetem paqen.
Plot pykpytje paska jeta
ma shuem rrena se tverteta
ma pak shpres ma shum deshprim
cka u bo ? nuk ka sqarim!

Kshu nuk bon e kshu nuk shkon
Jeta dit ma tmira don
kshu o thjesht nji gabim
jooooo jooooo joooo

Kshu nuk shkon duhet ndryshim
duhet ma shum vetbesim
jeta shkon e nuk ka kthim
jooo jooooo jooooooo

Shof rinin helm tu mar
tu shty shpricin thell ndamar
shof jetim n’meshir t’fatit
naper streha pas pallatit.
Shof skamnor / doren shtrir
tu kerku pak meshir
tu ëndru dit ma tmira
po jeta splotson deshira.
Shof se vllau se don vllaun
ja jep doren ta mer krahun
qahet plaku qahet fmija
monoton / t’mbyt vetmija.
Shof si mbushen tretoaret
e shet trupin i nxjer paret
e shet ftyren sjep 5 pare
veç vetes tja xhej 1 çare.

Kshu nuk bon e kshu nuk shkon
Jeta dit ma tmira don
kshu o thjesht nji gabim
jooooo jooooo joooo

Kshu nuk shkon duhet ndryshim
duhet ma shum vetbesim
jeta shkon e nuk ka kthim
jooo jooooo jooooooo

Politika bon se sdin
vec paret nxhepa i shtin
miletit nuk ja ras kush
ja bon rafsh / malin fush.
Kur vjen fundi : NA VOTONI
ne ju dum / ju na doni
ndreqim rrug e ndrecim shkolla
e lsho rrena per okolla…
Prap I hajm foret pa hiri
si me na lshu prej sinnxhiri
vritu nfund per pun partije
se shteti do shpall dit zije.
kur do mbushna nmend o vlla
realiteti kejt u pa
sta ras kush / mos ja ras kuj
I joti tbohet I huj.

Kshu nuk bon e kshu nuk shkon
Jeta dit ma tmira don
kshu o thjesht nji gabim
jooooo jooooo joooo

Kshu nuk shkon duhet ndryshim (refreni I mundshem) 1
duhet ma shum vetbesim
jeta shkon e nuk ka kthim
jooo jooooo jooooooo

Kshu nuk bon e kshu nuk shkon
Jeta dit ma tmira don
kshu o thjesht nji gabim
jooooo jooooo joooo

Kshu nuk shkon duhet ndryshim (refreni I mundshem) 1
duhet ma shum vetbesim
jeta shkon e nuk ka kthim
jooo jooooo jooooooo

Celi syte e msheli syte
nket jet asxho su mur vesh
ngritu nalt e bjer posh
prap se prap buza nuk qesh

Bon ca dush jeta eshte kurv
prap se prap sjell merzi plot
bon ato e bone ktooo
prap se prap e ki kot….

Subject'r - Zhgenjimi

verese : 1 crash
e kapi lapsin thjesht,
shkruj per ni tem t'thjesht,
so qaq thjesht per mu mi qit n'djenjat n'letrer,
se rrshet n'tjeter nivel lapsi kur krion veper,
per neser,kur i qeli syt neser,
e gjej t'verteten,
mbi njerzt qe me ta kaloj jeten.
e zhyti lapsin qaq thell n'mendime
sa qe gjdo sen rreth meje m'hup me t'ndime.
kur truni ska keqkuptime , me rrethin
zatetna me t'tretin gojat hapt mesin.
kur n'ni njeri teshesh n'2 ne 1
masken e man se n't'vertet edhe ai o njeri.
kur m'fol per t'mir e prap ma kthen shpinen,
m'prek me t'ftoft n'shpin e ndjej thiken
friken...m'njekin kur lypin diqka,
un iki pej tyne po prap zatetna n'ta.
se qellimi jem s'dihet deri n'fund
e mar vesh n'cilin rund , kur mrri prap n'fund.
e zavendsoj gjdo kund , me shikimin tem
m'preket teritori jem , ku karin po t'dhem.
se zatetem n'tjera faza , ku lun rol baza,
kur m'kqyrish mu t'pakohet masa..edhe pse s`na dan raca.
se se gjen veten n'qat menyr qysh m'she mu,
o zor me lancu , qa n'djen per mu qas n'djej per ju,
se prap o ni arsye qe s'je ti un,
prap o ni arsy qe ska si un..kerkun
prap e gjen ni arsye mu me m'besu
po prap e gjej ni arsy doren me ta lshu.
kur pres prej dikuj e pritja s'paguhet
kur shpresa m'shuhet , pi tjerve qa thuhet?
ngaj mas kohes ma t'mir se se gjej ma t'mir,
kapna me zingjir mos mu zgjidh.
i hapi syt shum kur hypi nalt se sdihet qa ndodh,
bi si yll pi qjellit se tu majt nalt jom loodh.
se s'ka t'bej me mu e ty po me qa mun mer pi meje,
qa mun mer pi meje qe un sun mar pi teje.
p.sh pak fame,
pak name,
pak game,
pak hype,
shihet n'shikim t'par kush o tight
se sjom streght i rrugs kurr sjom kon,
qekjo dor qe ta ka perkun at dor sot qohet ron,

"Wondering if I'm dissin you and everything you're attached to
I'm talkin to you ``
No mystery, you ain't got to scratch your head
Like "Is he dissin me?", we talkin to you "

verse:2 subject`R
bum bum . . kimiki jem kur del pej pegji e shkrun
gjun , ta perplas definicionin n`ftyr MC qe ti pe qun . .
kimik tush , rima sa t`dush , mush// qe ti sun i shlyn
as me pshtym // . . po apet ti merre per kon t`dush
edhe nese vet kush ? . . kejt per ty jom tu fol .
amatera qe shkruni qa s`dini , po prap me sy mrrol .
kryt nalt , secilli ma i smut , n`rrena hiq t`but .
e menojn kejt veten t`zgjut , veq fraza tu ja fut
paradoks tripi . . edhe t`mequm edhe mafiasha
pa kuptim kur ju hup vlera ma shpejt se'sa fasha
qe e man dejsa o tut vyt , kur punen e ki tkryt
sja lshon ma syt . . modesti qe t`ngulfat n`fyt
pa orientim a mu kon mangup-banal a spiritual
duhesh me inhalu ma shum . . per mu bo profesional
e njerzt pak ma n`tok , rall e perdorin shkrimin
po edhe at`her i bin pishman , se sjav kuptojn tripin
" No mystery, you can consider yourself dissed officially
You can consider yourself dissed officially
You can consider yourself dissed officially " . . .

outro:
i shkruj do rresha t'leht,
po sjon qaq t'thjesht,
edhe pse n'shekim t'par doken t'lehta,
po sjon t'lehta se jon me t'meta,
po sju lo faj se s'ma noni veshin drejt,
se as me shumicen e juve un sun foli drejt,

Alma Bektashi - Zhgenjimi

I hidhur ky zhgenjim
Si kerkon te mbys femine
nuk ka pare ajo, jo ende drite
E ndjej si me leviz, jo vetem ketu ne trup
E ndjej te me leviz edhe ne shpirt

Ti po shkon
kur ajo vjen
Do te ndjekin pas dy syte e saj
Sonte nuk qesh dot, nuk mundem dot te qaj
por ndjej se dicka ta thote

Sa te besoja
por s'di se si
me dukesh tani...
Me i frikshem se vdekja
Se ajo vjen dhe jeten ta rremben
e ti e mohon
Besoja se me doje
a e degjon?...
Tani trokiti urrejtja
Ti s'e meriton kengen e jetes
te foshnjes kur te qaj
O turp i mohimit te saj
Më Shumë Këngë Nga Baba Li:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë