Më mbaj mend (për 1 muaj)

Baba Psychoo - Më Mungon Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

reff x2 Me mungon puthja jote
me mungon dielli i kesaj bote
me mungon endrra jetime
me mungon ti jeta ime...!?

text 1 : Lulja ma e bukur eshte dashuria por thika qe shkatrron zemren eshte tradhtia dashuria eshte si lufta leht per te filluar e veshtir te perfundohet
dua nje pershendetje ne nateN me shi
nje perqafim te ngroht kur sna sheh njeri
nje puthje ne faqe nje lutje per mua
nje enderr te shthurur nje klithme TE DUa NJE DIELL NA NGROH NJE SHI NA LAG ! DUA TE TE PERQAFOJ POR TE KAM SHUM LARG Pse mkriove perendi qe te vuj per dashuri
Pse me lindi nena ime qe te jam me shum kujtime
Oh kjo jete sa e shkret un pa ty vetun me ndejt.
Po ta dije

sa te dua

do ta vuaje

bashke

me mua
kush eshte ajo ligesi
qe na prishi ne te dy
kush e rrenoi t'onen dashuri
mallkuar qofte o zot
ai qe ndan njerez ne ket bot.

reff x2 Me mungon puthja jote
me mungon dielli i kesaj bote
me mungon endrra jetime
me mungon ti jeta ime...!?

text 2 :
Nese do me vrasësh

Mos merr thik as pistolet

Thuaj s të dua

Se zemra pushon vet Nese une do te vdes me mbulon
Dheu i zi mbi varrin tim do
Ta shkruaj te kam dashtur VETEM TY

Te pres aty ku humben gjurmet tona
aty ku bota dikur ishte e jona
te pres aty ku premtimet u harruan
aty ku une dhe ti u dashuruam.

Te pres aty ku zogjte ishin deshmitar
aty ku une kam qeshur dhe kam qare.
Aty ku dhembjen e kam kaluar me dashuri
te pres aty ku dielli perendon e lind perseri .Me fal qe te deshta e kete ti se meritove
Me fal qe po vuaj e kete ti ma shkaktove
ndoshta vjen nje dit qe kurr ti se mendon
dhe ateher e merr denimin qe e meriton


Ky tekst u dërgua nga  Psychopath


Nuk kemi video për këtë këngë.
Baba Psychoo - Më Mungon
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Më Mungon".
3. Video është e këngës "Më Mungon", por nuk këndohet nga Baba Psychoo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Baba Psychoo:


Komente 0