Më mbaj mend (për 1 muaj)

Baba Trodon - Prane Teje Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Ej zemer, me vret malli pse me ty nuk jom , po digjem un si zjarr, pse pran vetit nuk te kom ,cdo nat po mendoj veq per dashurin ton , athu do zoti qe kjo jet te na bashkoj , te shoh un cdo dit e nuk mund te flas me ty, zemra me pikon xhak, kur mshikon me ata sy , po rri un i heshtur, dhe veq per ne mendoj, po spo di qka te bej , spo di si te veproj,kam mbetur peng i kot, se nuk levizi dot, po me plas kjo zemer, po me mbushen syt me lot, te dua bre zemer e ti ket se ki kuptu , po mendon qe tgenjej dhe qe muna met trathtu , ket kang mbaje n'mend , nzemer pergjithmon , mbaje si kujtim dhe deshmi e dashuris ton , dhe mos harro se gjithmon do te dua , ne ket bot qe femer egziston vetem ti per muaa..
reF:
TI PO ME MUNGON , ZEMRA IME TY TE DOON, JAM ME TY OJ ZEMER TET KEM PRAN UN PERGJITHMON, TI PO ME MUNGON ZEMRA IME TY TE DOON, JAM ME TY OJ ZEMER TET KEM PRAN UN PERGJITHMONN..
Nese vertet me don ,at'her mos me le qe t'ik , mbahem fort nkraht e tu , mos tpendohesh 1 dit, dua be lock te ndryshoj se kshtu nuk shkon, por 1 gje ta premtoj, zemra perjetsisht te don,te lutem bukuroshe dicka ndrysho ne ket jet, veq kallma dashurin, dashuro ne te vertet, se edhe pak koh nga ky vend un po iki , nese nuk jom un me ty dot me plasi mu shpirti, e te lutem bre zemer ne vetmi mos me le , me shtrengo ne gjoksin tond , me gjith fuqin qe ke, dua ta ndjej frimen edhe zemren se si rrah, me kujtohet shum mir perher te par kur tkom pa., e fitove zemren time , me veq shikim te vetem , e per ty jam ne gjendje ta dho edhe jeten , se kjo dashuri te madhe qe e ndjej un per ty , mbizotron n'zemren teme edhe shihet nsyt e mi..
Ref..
TI PO ME MUNGON , ZEMRA IME TY TE DOON, JAM ME TY OJ ZEMER TET KEM PRAN UN PERGJITHMON, TI PO ME MUNGON ZEMRA IME TY TE DOON, JAM ME TY OJ ZEMER TET KEM PRAN UN PERGJITHMONN..
Dashuri te madhe ndjej un per ty dit e nat, e i falem zotit , qe ma dhuroj mu kete fat, qe te jem me ty ne zemren tonde te ngroht, dhe me bukurin e rral qe egziston ne ket bot, te dua bre shpirt se e vetmja je per mua , dua dashuri te plot, se per ket kam luftuar, me shpeto nga harresa , me shpeto nga merzia, mbushem plot dashuri , me largo nga vetmia , te kam shpirt te kam lock, te kam edhe xhan , egziston veq ti per mu , ket shum her ta kam than , o zot shendrrite rrugen e dashuris ton, veq qe tjemi te lumtur ne pergjithmon, qe te mos nderhyj askush , ne ket dashuri te madhe , po te jet e paster, pa brenga e pa halle, e te jet keshtu , njer ne fund te jetes, se kjo osht dashuri, dashuri e se vertetess..
REf..:
TI PO ME MUNGON , ZEMRA IME TY TE DOON, JAM ME TY OJ ZEMER TET KEM PRAN UN PERGJITHMON, TI PO ME MUNGON ZEMRA IME TY TE DOON, JAM ME TY OJ ZEMER TET KEM PRAN UN PERGJITHMONN..


Ky tekst u dërgua nga  Lirim


Nuk kemi video për këtë këngë.


Baba Trodon
Publikimi: 06/10/2010


Baba Trodon - Prane Teje
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prane Teje".
3. Video është e këngës "Prane Teje", por nuk këndohet nga Baba Trodon.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Baba Trodon:


Komente 0