Më mbaj mend (për 1 muaj)

Baba Trodon - Te Dua Pergjithmon Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Vers 1:
Me lot n'sy kit kong e nisi si ngushllim dhe si procetuar vetmi
Pse kaq i keq osht fati im
Pse fati im o ZOT osht kaq i hidhur
Pse mbeta en vetmi pa ty si mpranga i lidhem Mbes
une me kujtime qe shenoj en fletore
Ende me sillet veq ni emer,zemer emri Fitore
Me ta fitu zemren tjeter ndoshta osht kallaj
Gjith lumturia ime tash osht shendrru ne vaj
Une qaj,vajtoj une dhimbet smuj ti pushoj
Mundohem me ta fal gabimin,po trrathtia sta lejoj
Pse u bone E pa drejt,pse u bone ti trrathtare
Dashurove njerin tjeter e prej meje tash u ndave
Ndoshta gabova njoher un me ty
Ndoshta une smenova kur ta fala kit dashni
E kit dashni qe ta fala,kurr nuk dot pushoj
Sat jam gjall e nuk vdes me mendje te kujtoj

Raifere 2x:
Do te dua pergjithmon
Zemra ime vetem ty te don,
Pse u bëre ti trrathtare,
Pse prej meje tash u ndave

Vers 2:
Ishte dit vjeshte kur per her te pash
Si me dor ma more zemren,dashuri en ty rash
Per mu ishe Hëna,per mu ishe Djelli
Per mu ishe yjet,toke,dita,nata edhe qielli
Me ato syt e bukur kur ti me shikoje me shkelqi
Syri yt i bukur zemres time i bëri magji
Shka me bo u menova une me ta shlu ni fore
Perzentova un Meti ti,u perzentove si fitore
Me ato buzt e zjarrta e me plot shije
Mbeta i befasun e pa vedije
Menxi qe mujsha dy fjal mi ti thon
Se dashnia qe ndeja per ty as syt e kaft nuk me lan
Ndjenjat shkuan larg sa qe nje djell rrjeze
Per ty afer qe knoj,termet toka me boje
Kur te thojsha un te du,a me don edhe ti
Pergjigja e vetme ishte sikur ti mu ashtu edhe une ty

Raifere 2x:
Do te dua pergjithmon
Zemra ime vetem ty te don,
Pse u bëre ti trradhtare,
Pse prej meje tash u ndave

Vers 3:
Fotografit e tua une do ti ruj
Ta kujtoj une diten kur jemi taku
Fotografit e tua une do ti ruj
Ta kujtoj une diten kur jemi taku
Pse u bone e pa besë Ti mu bone mu trrathtare
Dashurove njerin tjeter e prej meje ti u ndave
Edhe nese un dot vdes ti nuk ki me jetu gjat
Smund ta sho dashnoren un me tjeter djal
Eeeeeeeee hooooo......

Raifere 2x:
Do te dua pergjithmon
Zemra ime vetem ty te don,
Pse u bëre ti trradhtare,
Pse prej meje tash u ndave


Ky tekst u dërgua nga RejhaneBaba Trodon
Publikimi: 10/06/2010


Baba Trodon - Te Dua Pergjithmon
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Dua Pergjithmon".
3. Video është e këngës "Te Dua Pergjithmon", por nuk këndohet nga Baba Trodon.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Baba Trodon:


Komente 0