Baballesh
Baballesh
Baballesh
 • Emri i vërtetë:
 • Fari Lleshi
 • Vendlindja:
 • Kukës
 • Jeton në
 • Shqipëri
 • Mosha:
 • 35 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 6 Qershor 1988
 • Horoskopi:
 • ♊ Binjaket
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Baballesh është këngëtar i njohur. Fari Lleshi i njohur me emrin e artit si Baballesh ka lindur ne qytetin e Kukesit ne veri te Shqiperise. Ne moshen 10 vjec ai se bashku me familjen e tij zhvendoset ne qytetin e Kamzes ku ka jetuar deri ne adoleshence. Me pas ne nje moshe fare te vogel Fariu emigron drejt Greqise e me pas Italise ne kerkim per nje jete me te mire. Ai ka jetuar 10 vite ne Itali e disa vite ne Angli. Eshte foles shume i mire i gjuhes Italiane dhe Angleze. Qe prej moshes se vogel ai ka pasur nje interes te madh ne muzike sidomos ne zhanrin e rrepit. Diskografia e tij permban kenge si ne Italisht dhe Anglisht.

Më datë 30 Mars 2019, pas rikthimit ne Shqiperi, Baballesh publikon videoklipin "Rrepi Vjen Nga Rruga".

Me datë 3 Maj 2019, Baballesh publikon serish videoklipin e dyte te titullar "Pse".

Më datë 20 Korrik 2019, Baballesh publikon videoklipin "Djalë I Vërtetë". Teksti i këngës u shkrua nga Baballesh.

Më datë 19 Shtator 2019, Elma & Baballesh publikojnë videoklipin "Ndjenje Dhe Frike". Teksti i këngës u shkrua nga Baballesh & Elma. Produksioni audio u realizua nga Money Music Entertainment.

Më datë 10 Dhjetor 2019, Baballesh publikon videoklipin "Freestyle 2019".

Më datë 4 Shkurt 2020, Baballesh publikon videoklipin "Binjaket".

Më datë 21 Gusht 2020, Baballesh publikon videoklipin "Mamasita", në bashkëpunim me Caramelon.

Më datë 6 Shkurt 2021, Baballesh publikon videoklipin "Malli Për Prind".

Më datë 3 Nëntor 2022, Baballesh publikon videoklipin "Malli Per Prind 2". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Baballesh. Videoklipi u prodhua nga kompania ND Film Pro.

Më datë 10 Shkurt 2023, Baballesh publikon videoklipin "Ademi S'ka Vdek". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Baballesh.

Më datë 2 Prill 2023, Baballesh publikon videoklipin "Lamtumire".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0