Më mbaj mend (për 1 muaj)

Baballesh - Rrepi Vjen Nga Rruga Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  19

Yo Yo
Nese Rrepi Vjen Nga Rruga
Ateher rruga jam vet,shprehun nga vujtja
Ca kalova n'jet

Verse 1

Fleten e kom para ni laps e kom n'dor
N’doren tjeter kam ni rizle
jam gati per me rroll
Vet i shoh fotografite
kur jon kon i vogel fmi
i bana 30 vjec po shkruj pi n'qeli.

Ja nisi pi vendlindjes
qytetin ku hapa syrin n’Kuks
qaty ku mora edukaten
jo shkollen se nuk mu dha mundesija
e mora jeten e rruges
me ik me vrap nga policija

librin e kom gati publikohet historia
shqiptaria me dun me zemer
i dua shqipet e mia
ndonese jam real
vi nga rruga dhe qelija
as ni pun mos rrefuzo shqipe
po tu dha munsija
Vret rrealiteti
perher me gisht F**k shteti
Ato ma ngulen thiken,zemren ma vrau gurbeti
12 vjec ika pi shpis
mora rrugen e Greqis
perjetova momente edhe vujtjen e qelis
perjetova tradhtin ku tnjejten koh u dhash dashni
perjetova momentin ku nona mka dhan gji me pi
i bindum me vetem ni lujte bona n'Zot
m'kthej pergjigje m'tha o bir
vujtje ki me pas
se jeta ka me te perplas
mos i beso kerkuj
bonu ma i miri n'klas

Ref x2
Rrepi Vjen Nga Rruga
N'ket rast rruga jam vet,shprehem nga vujtja
qe kalova ne jet
sa net kam nej pa gjum
sa ore kom nejt pa flejt
9MM poshte jastikut
gati gishti n'sigures

Bang Bang gati per me ngreh

Maj hekur nbrez,Jo mall kinez
Vetem blej,Kurr nuk shes
Kush em don i du ma shume
Inacort i pershendes
Kolopucat po bojn rrep
Po me mu e mushin fleten
Po m'folin mu per rrug
po nuk din kurgjo per jeten
n'vend hekrit majn banane
Un dy her sfidova vdekjen
I kerkum edhe per film
shqipe lexoje gazeten
Fankulo gazeta
me dore ne zemer F**k shteti
Ato botun per mu
ca bana un per veti
si m'kapen me bo biznes
kerciste hekri sikur film
rreziku qaq i madh
sa n'tabel dilshe n'njoftim
o me dek jom perjetu
[?]nese rron mos mi harru
saher nrrug ke kontrollu
osht thjesht realiteti
me plumbin e bardh magjik
jam servisi sekreti
bankat kisha simpati
alergji e kisha shtetin
dojn me dit pse mdojn qaq shum
shqipe se jam realiteti
jam vujtja, buzqeshja
qelia dhe kurbeti
qelia dhe kurbeti

Ref x2
Rrepi Vjen Nga Rruga
N'ket rast rruga jam vet,shprehem nga vujtja
qe kalova ne jet
sa net kam nej pa gjum
sa ore kom nejt pa flejt
9MM poshte jastikut
gati gishti n'sigures

bang bang gati per me u ngreh


Ky tekst u dërgua nga  HipHop1Baballesh
Renditja: Top 200
Publikimi: 30/03/2019


Baballesh - Rrepi Vjen Nga Rruga
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrepi Vjen Nga Rruga".
3. Video është e këngës "Rrepi Vjen Nga Rruga", por nuk këndohet nga Baballesh.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (3)

4
3
4

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Baballesh:


Komente 0