Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Baballesh - Princesha Ime  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

27/03/2019

2019-03-27T17:39:37+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Princesha Ime" kënduar nga Baballesh.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Extrel - Princesha Ime

Rep 1 : ExtreL

- Bile S'paku 1 herë n 'jetë Me butsi du met fol
- Edhe pse ti s'pe ndjen Unë me zemër jom lodh
- Pom mungon qdo kujtim Ende t'pres me mu kthy
- Edhe pse se meritoj N'zemër t'kom mshel me dry
- Ma morre zemrën me dy fjal Jo s'pendona kurr
- Je e vetmja qe ma fale 1 ndjenjë qe se kom pas kurr
- M'bane mu ni si princ Ti princesha jem Je
- Për ty qdo sen e boj Nuk t'harroj as nër dhe
- Kisha dasht edhe 1 herë n'shesh me ti mbyll syt
- Buzqeshja jote n'mendjen teme E knej vetmia pom mbyt
- Unë nuk kesh fajtor po viktim e xhelozis
- Mos besimi n'ty qe pata Besom tjert ma kan kurdis
- Gabime dyt kena ba drejt njanit - tjetrit s'jena mbshtet
- Ja arritën me na nda Diqka qe se kom prit n'jet
- Ndoshta nuk o shum vonë t'lutna lexoje këtë letër
- Nese S'don mem lan vet t'pres te vendi i vjetër

Ref 2x : ExtreL

- Ey Eye eye Wo Wouo ouo Ey Eye eye Wo Eouo ouo
- Ey Eye eye Wo Wouo Ey Eyey Hahaha In Record's Studio

Rep 2 : ExtreL

- Nuk harrohen ato puthje Ledhatimet me ty
- Du met pas edhe 1 herë Me ti puth ata sy
- Met shtrëngu n'përqafim Tepër je ka um mungon
- Kom nevojë met pas ngat Kjo vetmi pom shkatrron
- Mos i ngo tjert qka thojn Ndegjo veq zemrën tane
- Ti vendos mos lejo tjert Me vendos per fatin tan
- S'kan mujt prindt me na nda Ky fund erdh pa kuptim
- Prap se prap jom fajtor nuk i la tjert n'gabim
- Mos gabo për 1 moment Gati 2 vjet mi shkel
- Mos e largo nja t'vërtet Për dikon qe s'ka vlerë
- Edhe pse tjert thojn jo E di ma mir se gjithkush
- Jetoj thell n'zemrën tane Venin sun ma nxen kërkush
- Mos maj inat me mu Se koha po na ik si n'prallë
- Merre forcën Merre veten Nese m'don Me ma fal
- Osht hera e fundit qe pot thom Ti vendos për kit sen
- Jom i gatshëm për gjithqka Edhe nese kjo um dhem ...

Ref 2x : ExtreL

- Ey Eye eye Wo Wouo ouo Ey Eye eye Wo Eouo ouo
- Ey Eye eye Wo Wouo Ey Eyey Hahaha In Record's Studio

Lyrics By : InterPlay Studio [ ExtreL ]
Lyrics By : InterPlay Studio [ AstroMix ]
Beats : J.T.M Beat's
Melody : J.T.M
Composing By : Hekuran Sahiti [ OverLord ]

The Cannibalz Homieeeee 2012

Lazy - Princesha Ime

Un te du ty se je pjes e jetes time un pa ty boj shum gabime se ti je ajo qe m`msove ca esht veshtirsia ti mi dhe ato tmira dhe tkqia. Un pa ty sboj un pa ty jam bosh se ti je e vetmja qe mi plotson deshirat e mia endrrat e mia ti per mu zemer je gjith lumturia.

Ref 2 : Zemer ti je princesha ime ti me fut nat e dit ne mendime jo pa ty un skam kujtime se ti je princesha ime.

E di zemer se kishim shum veshtirsira erdhi ajo dhe na i prishi ato deshira . Po du tet kerkoj falje me ato qe bona un te du ty dhe mos thuj mo asnjona. Un te du ty cdo nat cdo dit pa ty jo nuk jam hic . Un du ty te kem dhe me ty te jem se zemra ime vetem per ty ndjen.

Ref 2 : Zemer ti je princesha ime ti me fut nat e dit ne mendime jo pa ty un skam kujtime se ti je princesha ime. Omerta Lazy Kon Records
Zemer ti je princesha ime ti me fut nat e dit ne mendime jo pa ty un skam kujtime se ti je princesha ime. Zemer ti je princesha ime ti me fut nat e dit ne mendime jo pa ty un skam kujtime se ti je princesha ime.

Dr Nono - Princesha Ime

I [dr. Nono]

28 Janar 1994
ishte ajo nate kur une vdiqa
kur shpirti me vdiq
kur syte mu verbuan
prej loteve qe ridhnin pa nderpre
edhe zemra me qante...
Per her te fundit kur te pash
ishe veshur ne te bardhe
binte shi e une lutesha
e ti si princeshpara meje larg qendroje
aq shume shkelqeje
saqe naten ne dite e shendroje
gjithçka zbukuroje...
Mua shiu me lante fytyren
me gjuj ne balt qendroja
me shikim ne qilell
me qellim qe ta shoh yllin shpetimtar
duke rene ne syte e mi te turbulluar
t'ma ploteson nje deshire,
deshire te mallkuar...

Ref. [Adnan Daci]

Ti ke qene princeshe e imja
mbreteri gjete ne mua
te ruajta ty si engjull
ne parajse une t'u shendrova,
por ti kete s'e vleresove
ike shkove u largove
e tash hija e pendimit
te percjell çdokund ku je,
Princesha ime...

II [dr. Nono]

Tash eshte Janar viti 2000
gjithçka ka ndryshuar
asgje nuk eshte si me pare
6 vite te tera te kerkova
kur me u dor'zova,
kur tjetra zuri vendin tend
atehere te takova...
Por, nuk ishe me ajo
qe e njihja me pare,
nuk ishe me princeshe sikur shkove e tera ne te bardh...
Tash je ne te zeze
shetitesh neper trotuar
duke prit trupin tend ta blejn
te fitojsh ndo'j dinar...
Perseri po bie shi
e une tu ofrova
perseri na lag shiu
por tash ti lutesh...
Me kerkove nje cigare
nuk mundje t'me shikosh ne sy
eh princesha ime
ku ke qen e ku ke mberi...

Ref. [Adnan Daci]

Ti ke qene princeshe e imja
mbreteri gjete ne mua
te ruajta ty si engjull
ne parajse une t'u shendrova,
por ti kete s'e vleresove
ike shkove u largove
e tash hija e pendimit
te percjell çdokund ku je,
Princesha ime...

III [dr. Nono]

Bota sillet,
asgje per te nesermen nuk dihet
sot çdokush te don
e neser ashkush per ty sdon te degjon...

Ti ishe gjithçka
por ne jet tash asgje nuk je,
kishe gjithçka qe doje
tash asgje nuk ke...
Nxora disa te holla nga xhepi dhe ti ofrova,
ne ate moment te kaluaren ta kujtova,
ateher per her te pare
prej syve tu pash lot
sikur pendoheshe per dicka
por tash eshte me kot...
I more ata edhe shkove
por mos haro
se bota sillet
ish princesha ime...

Ref. [Adnan Daci]

Ti ke qene princeshe e imja
mbreteri gjete ne mua
te ruajta ty si engjull
ne parajse une t'u shendrova,
por ti kete s'e vleresove
ike shkove u largove
e tash hija e pendimit
te percjell çdokund ku je,
Princesha ime...
by illy

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Baballesh:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet