Më mbaj mend (për 1 muaj)

Baballesh - Djalë I Vërtetë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  7

bang bang uh uh yo
pri rruge n burg edhe pri burgu n rrug
sa shum vllazen si un pa uj edhe pa buk bang
sa her jom lut plus sa her jom fal besimin kurr se hupa thash dita ka mem ardh
thash dita ka mem ardh se pri lotit sjam te pa
shpertheva si nje gonxhe po pse shqipojna mra
kom shetit qaq shum sa kom shku edhe n varreza
shpresa ka vdek e dhimbshme n krejt kujtesat
jom msu me hec drejt po rruga plot me kthesa
jeta plot malore po ska qare pa dysheza
fmit po shkojn n shkoll po pri meje po msojn
n shkoll marrin deftes un me muzik ju jap dipllom
buzqeshja shkon per tjert dhimbja ngel per mu
pse japim besim aty ku sduhet me besu
dikush esht i smur tjetri buken sperballon
ti noshta ki nevoj pres pergjigje n telefon
dikush shpresen e ka hum tjert me shpres hala jetojn
dikuj nder i troket fati per ju tjert hala so von

refx2
kujtime mkan met,njet ca kom hek
vizatimet tattoo,i drejt perher me krejt
2 her kom vdek po sun ndrrova jet
zoti mka pa nsy mtha je djal i vertet

noshta kom bo keq po jeta ka perpjet
dhimbjen per vete buzqeshjen per tjert
e di qe sjom perfekt dhe gabime kom bo njet
nuk fajsoj asnjonin se fajin e kom vet
skom lon gjo pa bo krejta i bona njet
une jeten e kuptova ky shkon mesazh per tjert uh
kom fal thjesht se gabova jo se msova tjert
nshkoll skom shku asiher jeten rrug dipllom kom drejtpolitiken kom pervoj pa marr hiq fakultet
sperzihem hiq me to,nvorre thirrem president
kuptom qe jom real shprehem qa kalova njet
po thojn qe jom harom po zoti mka qushit
jetova jeten plot me dhimbje jom slowmotion per kujtime
qa njerzt shofin neper filma ja prezantoj me jeten time
merdhi dita me pa drit qe 30 vjet jom kon nterr
mka qu zoti veq per tjert per jeten e tjerve n messenger

refx2
kujtime mkan met,njet qa kom hek
vizatimet tattoo i drejt perher me krejt
2 her kom vdek po sun ndrrova jet
zoti mka pa nsy mtha je djal i vertet

yo yo
a ki deshir bro
bang bang
reality
haa
salute la familia
ey we are family
bang


Ky tekst u dërgua nga alda.mBaballesh
Publikimi: 20/07/2019
Teksti: Baballesh


Baballesh - Djalë I Vërtetë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Djalë I Vërtetë".
3. Video është e këngës "Djalë I Vërtetë", por nuk këndohet nga Baballesh.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Baballesh:


Komente 0