Më mbaj mend (për 1 muaj)


Babeta Shahini & Rati - Si Karamelë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Si Karamelë".
3. Video është e këngës "Si Karamelë", por nuk këndohet nga Babeta Shahini & Rati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Babeta Shahini & Rati - Si Karamelë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  41

Orkestrimi:

Ilir Balla

Video Produksioni:

MAX Production

Këngë e albumit:

"Baladat E Shpirtit"

Këngë e albumit:

"Si Karramele"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2006

2006-11-30T23:00:00+00:00babeta:
degjo moj zemër edhe nëse vdes
e jotja jam e jotja do të mbes
kur të kesh tjetrën nganjëherë dhe më kujto
s'ka gjë dhe pse ti nuk më do oh ohhh

rati:
degjo moj zemër edhe nëse vdes
i joti jam i joti unë do mbes
kur tjesh pa mu nganjëherë dhe me kujto
sepse kjo zemër ty të do oh ohhhhhhh

babeta:
e ëmbël si karamelë isha unë për ty o xhan
fjalët e zemrës i harrove se as vdekja nuk na ndan
jeta ime, vdekja ime unë pa ty jo nuk jetoj
frymën e fundit ta dhurova se të dashuroj

rati:
e ëmbël si karamelë ishe ti për mu o xhan
fjalët e zemrës i harrova se as vdekja nuk na ndan
jeta ime, vdekja ime asnjëherë jo nuk t’harroj
frymën e fundit ta dhurova se të dashuroj

babeta:
këto që them jane fjalë të vërteta
pa ty i dashur nuk më duhet jeta
do vij një ditë kur për mua do të qash
si një lot në sy do të më mbash ah ahhh

rati:
këto që thua jane fjalë të vërteta
pa ty e dashur nuk më duhet jeta
do vij një ditë kur per ty unë do të qaj
si një lot në sy unë do të mbaj ahhhhh ahhhh

babeta:
e ëmbël si karamelë isha unë per ty o xhan
fjalët e zemrës i harrove se as vdekja nuk na ndan
jeta ime, vdekja ime unë pa ty jo nuk jetoj
frymën e fundit ta dhurova se të dashuroj

rati:
e ëmbël si karamelë ishe ti per mu o xhan
fjalët e zemrës i harrova se as vdekja nuk na ndan
jeta ime, vdekja ime asnjëherë jo nuk t’harroj
frymën e fundit ta dhurova se të dashuroj

Orkestrimi: Ilir Balla
Video Produksioni: MAX Production

Ky tekst u dërgua nga IndiraKartolina (2)

3
1

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Babeta Shahini:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë