Më mbaj mend (për 1 muaj)

Babilon - Babilon Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

e terhiqnin aventurat dhe lojrat pa fund
udhtimet e largta dhe fitimet pa mund
e magjepste faraoni me gjith ato magji
enderr e saj ish babilloni dhe perendit e tij
e terhiqte bota e enderrave
jeta pa brenga shume
i donte ditet plot me diell dhe netet pa gjume

o babillon enderrat sjetojn gjithmon
o babillon shpirti i saj shtegton
o babillon enderrat sjetojn gjithmon
o babillon shpirti i saj shtegton

e magjepste faraoni me gjith ato magji
enderr e saj ish babilloni dhe perendit e tij
ajo kerkonte mbreterin e humbur ne fjal
ter bota qeshet me ze
por askudh se ndal

o babillon enderrat sjetojn gjithmon
o babillon shpirti i saj shtegton
o babillon enderrat sjetojn gjithmon
o babillon shpirti i saj shtegton 3x
Babilon
Publikimi: 11/06/2020
Muzika: BB Poqi
Teksti: Uran Bajrami


Babilon - Babilon
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Babilon".
3. Video është e këngës "Babilon", por nuk këndohet nga Babilon.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Babilon:


Komente 0