Më mbaj mend (për 1 muaj)

Baboo Darabuka & Dj Benity - Lele Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lele" kënduar nga Baboo Darabuka & Dj Benity.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 1 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
1

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Bes Kallaku. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

[REF. AURORA:]
Haiii...
Lele kaçurele ti
Lele kaçurele ti, lem
Eja eja ti, lem
Hoohoh hoohoh
Lele kaçurele ti
Lele kaçurele ti, lem
Eja eja ti, lem
Hoohoh hoohoh

[BESI:]
O lele lele lele koka
Po ma sill verdall e po na sillet bota
Lela rica rica i ka ngja mamit
rica rica Lela si flokt e Sabianit
Wow wow wow Aurora
Lela rica rica me floke si Rita Ora
Lele, zemren si Bebe e trupin si Dua
Lash lesht e mia mas flokve te tua

[2x:]
Lele, luje belin
ta paguaj me kele
Lele, dite e nate
mas teje kam ngel-e
Lele, nga e hona
deri dite e diele
Lele, lele, lele

[REF. AURORA:]
Haii...
Lele kaçurele ti
Lele kaçurele ti, lem
Eja eja ti, lem
Hoohoh hoohoh
Lele kaçurele ti
Lele kaçurele ti, lem
Eja eja ti, lem
Hoohoh hoohoh

[BESI:]
Haii, nona ime
Haii, ça na gjeti
Haii, jeta ime
Haii, iku xhepi

Lele, si karamele Zana
S'e du vetem une
Po e do gjith Tirana
Lele, lele
me floke ngjyre ari
E lagi me shampanj
Me shume se Getoari

[2x:]
Lele, luje belin
ta paguaj me kele
Lele dite e nate
mas teje kam ngel-e
Lele nga e hona
deri dite e diele
Lele, lele, lele

[REF. AURORA:]
Haii...
Lele kaçurele ti
Lele kaçurele ti, lem
Eja eja ti, lem
Hoohoh hoohoh
Lele kaçurele ti
Lele kaçurele ti, lem
Eja eja ti, lem
Hoohoh hoohoh

[BESI:]
- Me rob shpije Sabiani!

[SABIANI:]
- Ça pastaj?

Featuring: Dj Benity
Publikimi: 30/05/2012
Festivali: Çelësi Muzikor 6
Muzika: Milot Binaku & Faton Dolaku
Orkestrimi: Milot Binaku & Faton DolakuMë Shumë Këngë Nga Baboo Darabuka:


Komente mbi këtë këngëBaboo Darabuka & Dj Benity - Lele
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lele".
3. Video është e këngës "Lele", por nuk këndohet nga Baboo Darabuka & Dj Benity.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.