Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Baggeri - Rruga Jem

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rruga Jem".
3. Video është e këngës "Rruga Jem", por nuk këndohet nga Baggeri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Baggeri - Rruga Jem  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

12/12/2009

2009-12-12T14:20:40+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Rruga Jem" kënduar nga Baggeri.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

SoniG - Rruga Jem

yehh, po i ngoj do rrepera qe kan hy nrrug t'gabume,
po dojn me bo kong po krejt i bojn t'kopjume,
ju s'dini qa osht rrepi
ju veq recitoni
kengen copy paste,
e ndor microfonin,
yehh
kta hiq s'po marrin vesh
njani me golf 2 tjetri me golf 3,
haa
ju se dini qa i keni bo vetit,
ka met emri juj n'goj t'miletit,
kanga jem shoki t'le pa men
t'le pa men
yehh
i hyra ksaj pune me marr shume mas vetit,
osht rruga jem rruga e mretit
yehh
un s'recitoj si do lapera,
ju shkoni anej ka fryn era
e tash boni albume pa vlera
menoni qe jeni bo gangstera
yehh
spodi hiq qysh mu nal,
asht per njo e jo per tan,
ju skeni qa boni
ngoni kongt e mija
mos i bo diss like se mesin pa bab fmija
gishtin e mesem atyne qe s'ma dojn t'miren
qe veq me mu merren e n'punt e mia sillen
pernime se di pse ky sukses o ka i pengon
kur ket sukses e kom bo vet pa e pengu kerkon
se kom zanat mu fry e me dal si shumica jasht vetes
un bazona n'fjal te mia jo n'fjal qe lexohen prej gazetes

Arbg - Rruga Jem

Verse 1:
I do on my own way ...n'hip hop veten e gjej
Jom hi si ma i riu ...po se lo pa bo shej
Qekjo o rruga jem....qekjo o qefi jem
Muzika ondra jem....sot bohet realitet

E boj me zemer...se e qes qka kom nzemer
Se boj per femer...e boj me rrit qet emer
A R B G homi nashta ty t'doket pa vler
Jom hi me lon shej...e perseriti edhe 1 her

Un e kom bo qe apet jom tu ta pru
Hip Hopin shum e du kurr skom me ndalu
Edhe nese kejt jon kunder apet kthena ka muzika
Se qaty veten e njofta realitetin n'flet e qita

E ata qe kundershtojshin suksesin nuk ma dojshin
Sot mjepin respekt e dje keq per mu folshin
Un si nigova kurr...ondrren tem e njeka
Imagjinaten per rap sot e boj me vepra ahh

Verse 2:
Po shoh hejt veq qe qes mixtejp
Po shoh dashni..se shum jom tu jep
Respektin qe ma jep..ta kthej dyfish
Qefin tem kom me bo..skom mu nal kurr hiq

Repi osht arsyja qe vazhdoj... perpara
Osht veq fillimi..veq jom gatshem per gara
I'ts about dat paper skem koh per haters
E tjeter ska se ment i kem veq n'leter

We pop bottels pop models
We are so damn high rollers
My entenshen is to do what i want to do
Money in my mind hate me so FUCK YOU

Ti thirrum fire man shti faya n'qdo sen
Kur o puna per club ta shkuni at ven
One man qe e bjen muziken n'trend
2fish ma i trent check Mixtape po vjen

Biggy - Rruga Jem

yeah biggy,comon dont push me out of my way cuz you ll be ponished for that

Eci rruges kerkon nuk e sho//
a thu qka ka ndodh,vall kejt jon vra//
jom me ni luft kejt pa kuptim//
jeta jem me kendim nuk ka mbarim//
se jom black blooder un tu knu//
edhe kur jom vet ma din tuten mu//
lejem n migrofon black blooder sundon//
se kur jom me shoqni BLACK BLOODER ju faron//
jo qi du mu livdu po rrugen jom tu e vazhdu//
po kallxoj ndjenjat qe i kom perjetu//
rruges tu hec sen nuk po shof//
ni yll me sy o ka ma bon//
nuk e di,mos osht engjulli i jem//
tu e kshyr ato nuk e di a jom n'tnjejtin ven//
perime rruges te koksha tu hec rruges tem drejt met vertet//
Më Shumë Këngë Nga Baggeri:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet