Më mbaj mend (për 1 muaj)

Baggeri - Ushton Ushtima (Feat. Kanun-g)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


e kam nervozitetin si explodimi mines
qe un vej e tham pa hile jo valla katines, ka do repera niher n'vjet veq pi hipin bines, i bojn be dost ka 30 vjet neper udh t'rrethines/
e dalin prezentohen thojn na po bojna gang rap, lini ato pralla dosti kapi meri shtej n'xhep, do bulasha t'kot po lodhen kujtojn se esht marifet, ju xhi hakatni tbojni un e perjetoj n'Gurbet /
do picimula bojn hala hula veq po ngucen be dost me shpulla, kur kajn paj do ngji t'nenës un jam msau me nejt me burra, shtai dridhesh t'behet shurra se t'ka hip dej n'fejt raptura, e disave u kputet shpresa kur raj me mangupa /
e kam takatin xhakin e zanatin si te Trokat, va ci Inatin dosti nese del shahet TETOVA veq me tetovarqe dosti nejsa t'thej Recorda, e saher kur vej me Kanunin taj pot sillet Bota/

ref:2x
po ushton tetova dosti vec kur ma ndejn emnin, line kur hi nmikrofon e apet va permeni, sebeb ni bagger kanunit esht ka dridhed vendi, ma majr hiq mos foli njen sa t'kalli me Refrenin ///

kanun-g
vi si viktima shok snita shok, qa tha qaj tipi ti cifsha ropt, shumica tuten mu shty me fjal me mu sepse brina kam, kur un boj rap per shqiptarin shok qohet edhe kina nkam , heret kam nis me henger pidhin e tash spo ngina ma/
a vina n'kaull kush jan maqinat per rapin shipe vlla, kanuni baggerxhija vlla raketa dhe plumi, se kjo u kon vetem ni keng e tash ti pritne albumin//// baggeri -
do pisa marin stile dosti krahasohen me zezak, bbbllleee mathafakas ju kot sen valla se kini n'xhak, ja shesen bithen producentit per me dal veq n'estrad, i kan hi be dosti rapit per me pa a kam nafak, e un e boj ket sen be dosti se ma don kjo zemra, nuk e boj ntelevizor per me dal me femna, tcifsha producentat xhi dojn pare e jo emna, e une kam sham pare kari nuk um ha majr ngjena///

ref:2x
po ushton tetova dosti vec kur ma ndejn emnin, line kur hi nmikrofon e apet va permeni, sebeb ni bagger kanunit esht ka dridhed vendi, ma majr hiq mos foli njen sa t'kalli me Refrenin ///


Ky tekst u dërgua nga Njeri TetovesBaggeri
Featuring: Kanun-G
Publikimi: 04/04/2009


Baggeri - Ushton Ushtima
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ushton Ushtima".
3. Video është e këngës "Ushton Ushtima", por nuk këndohet nga Baggeri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Baggeri:


Komente 0