Bajram Dobra
Bajram Dobra
Bajram Dobra
  • Vendlindja:
  • Drenicë
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 24 Qershor 1983
  • Horoskopi:
  • ♋ Gaforrja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Bajram Dobra është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Filloi karrieren muzikore qysh ne moshe te re, duke e trasheguar nga i ati i tij Ganiu, i cili ishte nje rapsod i njohur. Albumin e pare e editoi ne vitin 2001, i cili u titullua "Dua te jem vetem me ty".

Më datë 21 Qershor 2010, Bajram Dobra publikon videoklipin "Agoi".

Më datë 10 Shkurt 2011, Bajram Dobra publikon videoklipin "Ndoshta M'ke Harruar".

Më datë 17 Tetor 2012, Bajram Dobra & Luli (Lulzim Sadiku) publikojnë videoklipin "Kenga E Kosoves".

Në vitin 2014, Bajram Dobra publikon albumin "Sa Të Deshta".

Më datë 22 Shkurt 2015, Bajram Dobra publikon videoklipin "Fundi!". Videoklipi u prodhua nga MProduction.

Më datë 27 Gusht 2015, Mili Bangz publikon videoklipin "Shume Po Ta Kona", në bashkëpunim me Bajram Dobra.

Më datë 20 Shkurt 2016, Bajram Dobra publikon videoklipin "Kalendari".

Më datë 12 Qershor 2017, Bajram Dobra publikon videoklipin "Krejt Me Dallavere". Muzika e këngës u punua nga Kreshnik Avdiu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga MProduction.

Më datë 15 Shkurt 2018, Bajram Dobra publikon videoklipin "Korçare". Muzika e këngës u punua nga Artur Qerimi, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga MProduction.

Më datë 14 Prill 2018, Bajram Dobra publikon videoklipin "Qaj Zemer Mjera". Muzika dhe teksti u shkruan nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga MProduction.

Më datë 6 Prill 2019, Bajram Dobra publikon videoklipin "Po Du Me T'pa". Muzika e këngës u punua nga Bajram Dobra, teksti u shkrua nga Gold AG, ndërsa për orkestrimin u kujdes Astrit Halimi. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 14 Dhjetor 2019, Bajram Dobra & Drandofile Rama publikojnë videoklipin "Dashni Sekrete". Muzika e këngës u punua nga Bajram Dobra, ndërsa teksti u shkrua nga Arton Ferati. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 5 Prill 2020, Bajram Dobra publikon videoklipin "Gjynah". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Fatmir Muja. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 5 Mars 2021, Mihrije Braha & Bajram Dobra publikojnë videoklipin "Nuk Të Lë Për Dikë Tjeter". Muzika e këngës u punua nga Zani Loca, teksti u shkrua nga Aldi Loca, ndërsa për orkestrimin u kujdes Samuel Kodra. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 23 Korrik 2022, Bajram Dobra publikon videoklipin "Drenushë". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Markel Goga. Produksioni audio u realizua nga Leutrim Gashi (Trimi).

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: arsimdiber arsimdiber  
Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Bajram Dobra »

Komente 0