Më mbaj mend (për 1 muaj)


Bajram Dobra - Kalendari
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kalendari".
3. Video është e këngës "Kalendari", por nuk këndohet nga Bajram Dobra.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Bajram Dobra - Kalendari Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

20/02/2016

2016-02-20T20:39:02+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kalendari" kënduar nga Bajram Dobra.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 4 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
4

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga D.S.. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ref 2x
Per do kujtime nime um merr
malli,sdi qysh syt mshkun
ka kalendari koha paska hec se di
qa po ndodh zemra tut lyp
beso mo u lodh

sa e fshtir dashnija nga
largsia engjulli jetes
tem ne andrrat e mija
gjdo nat ne menime per
gjith ato kujtime i kalum
bashk qastet ne pushime
pa ty m'kap merzia ke hup
prej syve tmija athu mo u
treten gjith ato deshira
qe i patem bashk krejt planet
e jetes dikur dhimten jasht
tash brenda vetes tu shkru
per ty beso teper pom dhem
je kam kujtohesh oj pjes
jetes tem mos u tut nuk tlo
vet zemra jem o me ty
veq edhe pak durim 1 dit un
kom mu kthy veq deri at'her
maje veten fort maje ngat fotografin
veq tlutna mos derdh lot
duro veq edhe pak kujto
veq edhe sot qysh jena kon
bashk apet per shum mot

Ref 2x
Per do kujtime nime um merr
malli,sdi qysh syt mshkun
ka kalendari koha paska hec se di
qa po ndodh zemra tut lyp
beso mo u lodh

I boj pytje vetes DS pse veten
e kalle e le n'vetmi ato qe
zemren ja fale spata rrugdalje
zemer kerkoj falje ngalaksin
tem ti je vlera ma e madhe
shpresat t'majn gjall un
shpresat si hupi edhe pse familja
jote se dojn ket mangupin
une jom me ty veq ti je me mu
deri n'stacijonin e fundit m'don
edhe tdu ku e kom lumturin pse
largsia po na ndan po dashnia
jon e fort hala bashk po na man
perendesh arsya jem per egzistim
pse nuk tkom ngat skom fat a o mallkim
veq e di qe t'du e di qe tdashuroj me
ma dhan krejt boten me ty nuk e ndrroj
zemer emrin tem mjafton kur e thu
un aty kom mu kon kur ki nevoj per mu

Ref 2x
Per do kujtime nime um merr
malli,sdi qysh syt mshkun
ka kalendari koha paska hec se di
qa po ndodh zemra tut lyp
beso mo u lodhMë Shumë Këngë Nga Bajram Dobra:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë