Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Bajram Dobra - Hileqare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hileqare".
3. Video është e këngës "Hileqare", por nuk këndohet nga Bajram Dobra.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Bajram Dobra - Hileqare Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika:

Zani Loca

Teksti:

Aldi Loca

Orkestrimi:

Samuel Kodra

Komente

Asnjë Koment

21/11/2020

2020-11-21T13:00:14+01:00

Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Hileqare" kënduar nga Bajram Dobra.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Hileqare".

Ky tekst është kërkuar 14 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
14

DËRGO TEKSTIN

Muzika: Zani Loca
Teksti: Aldi Loca
Orkestrimi: Samuel Kodra
Produksioni: Es Records

Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Xhafer Ahmetaj - Hileqare

Mjan kintelin e bardh, si me pas dushman
Zemren kantil e ki, e sma fal dashnin

Hileqare je, paske pas dhe tjeter
Mbajshe me fjale t'mira, me t'plotsu deshira
Shpinen ma ke kthy, me le me lot e merzi
Vetem cka ti dhash, s'ti dhash per 1 nat

Mjan kintelin e bardh , Si me pas dushman
Zemren kantil e ki, e sma fal dashnin

Po kerkoj nje shteg dhe nje er mem prek
zemra mka marr zjarr, si ta shuj ket mall
Shpinen ma ke kthy, me le me lot e merzi
Vetem cka ti dhash, s'ti dhash per 1 nat

Mjan kintelin e bardh, si me pas dushman
Zemren kantil e ki, e sma fal dashnin x6

Nexhat Osmani - Hileqare

hileqarehileqare aktore e mir
ti pi lujshe njeqind role
veq per nje deshir

ti pi lujshe njeqind role
veq per nje deshir

mir e dite mir e dite
se cfare zemre kam
nje mij her goja ta foli
vec e jotja jam

s´ta merr mendja
sa t´kam dasht
e din veq nje zot
syt e ballit ce t´kan pa
shpejt u ban me lot

REF:
hileqarehileqare aktore e mir
ti pi lujshe njeqind role
veq per nje deshir (2x)

te dallova te dallova
ty moj nga cdo femer
per ty vajz tradhtia
kishte vec nje emer

dashnia njerzia
me pare s´paguhet
fjala edhe besa
me shekuj ruhen

REF:
hileqarehileqare aktore e mir
ti pi lujshe njeqind role
veq per nje deshir (2x)
Më Shumë Këngë Nga Bajram Dobra:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë