Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bajrush Doda - Zhuj Selmani Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

E tuk len dilli e praron hana
Zhuj Selman o nuk ban mo nana
Hip në kull pisket si zana
merrni vesh more kapetana
Merrni vesh e kallxojni Zekut
Kurr s’ja mar thojke ftyren vetit
Me ja lshu kullat sheremetit
Ku po del qeky tym i zi
Tym e flake neper frangji
Po qet zhuja me kapakli
Qiti mbreti po haber te zi
Kush ma bjen more thojke kryt e ti
Do tja jepi temen bije
Se e ka shoqen n’shtatë o krajli-e
Kush e nxan more zhujen te gjall-e
Gjith qat don po dukat me barrë
500 vjet kom me lan te pare
Ndaqt vojvodë e ndaqt bajraktar


Ky tekst u dërgua nga Rinor Rifat Gashi

Bajrush Doda - Zhuj Selmani
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zhuj Selmani".
3. Video është e këngës "Zhuj Selmani", por nuk këndohet nga Bajrush Doda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bajrush Doda:


Komente 0