Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ballistat

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Francë 
BIOGRAFIA: Ballistat është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Grup rap/hiphop shqip i formuar në vitin 2009, janë 4 anëtare, Riot, Infecktos, Sanio & LLapiani, jetojn ne Francë, ne zonën e Strasburgut, në qytetin Mulhouse (68). Këndojn shqip por edhe per një pjes te vogël e këngëve frëngjsht. Video klipin e pare te këngës "Veç fillimi" nisi karierën e tyre. Pas disa kohesh doli edhe projekti i parë, Mixtape "Rruga e Suksesit". Më datë 1 Gusht 2011, Ballistat publikojnë videoklipin "Ruje Femren", në ba...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Ballistat

Komente 0