Ballistat
Ballistat
Ballistat
  • Vendlindja:
  •  Francë
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Francë Francë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Ballistat është grup artistësh i njohur. Grup rap/hiphop shqip i formuar në vitin 2009, janë 4 anëtare, Riot, Infecktos, Sanio & LLapiani, jetojn ne Francë, ne zonën e Strasburgut, në qytetin Mulhouse (68). Këndojn shqip por edhe per një pjes te vogël e këngëve frëngjsht. Video klipin e pare te këngës "Veç fillimi" nisi karierën e tyre.

Pas disa kohesh doli edhe projekti i parë, Mixtape "Rruga e Suksesit".

Më datë 1 Gusht 2011, Ballistat publikojnë videoklipin "Ruje Femren", në bashkëpunim me Llapiani & Infektos.

Më datë 14 Shkurt 2012, Ballistat publikojnë videoklipin "Live From The Street".

Në Maj 2012, Ballistat marrin pjesë në Çelësi Muzikor 6 me këngën "Trip In Albania".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: ballistat ballistat  Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0