Më mbaj mend (për 1 muaj)

Barbana - Se Jam Vajze Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20

Ka gjera me mister ne jete qe nuk kuptohen
Eshte nata qe i ben pak dhimbjet te harrohen
E vetmuar rri ne dhomen time
Me telekomanden neper duar
Dhe nuk gjej asnje arsye se ku kam gabuar

Ne trup kam veshur nje kemishe
Me ngjyre te bardhe
Sa here qe flinim bashke me thoshte
"Do ta marr"

Por ne nje mengjes kur ne u zgjuam
Ai me foli pak sa i menduar
Dhe me tha se disa gjera
tashme kane ndryshuar

REF:
Dashuria s'eshte ajo qe thone
Ngjan e embel sa here qe fillon
Por me vone te ndodh qe endrren tende
Ta rrezon
Nga e para zemren ti e fal
Se je vajze e dot nuk behesh djale
E nuk je mesuar qe te vrasesh
As me fjale

Sa here mundohem ti jap vetes
Pak shpjegim
Te rregulloj diçka qe s'shkon
Me fatin tim

Por asgje une dot nuk kam ndryshuar
Sepse gjerat lart ne qiell jane shkruar
Fatin tend ti asnjehere
Nuk mund ta kesh ne duar

REF:
Dashuria s'eshte ajo qe thone
Ngjan e embel sa here qe fillon
Por me vone te ndodh qe endrren tende
Ta rrezon
Nga e para zemren ti e fal
Se je vajze e dot nuk behesh djale
E nuk je mesuar qe te vrasesh
As me fjale

Dua qe ta shoh une qiellin
blu ne perjetesi
Ndoshta duhet prit...ur...

REF 2x:
(Dashuria s'eshte ajo qe thone
Ngjan e embel sa here qe fillon
Por me vone te ndodh qe endrren tende
Ta rrezon)
Nga e para zemren ti e fal
Se je vajze e dot nuk behesh djale
E nuk je mesuar qe te vrasesh
As me fjale

Nuk jam mesuar
qe te vras une me fjale
Se jam vajze


Ky tekst u dërgua nga  beshaBarbana
Renditja: Top 200
Publikimi: 17/11/2009
Festivali: Kënga Magjike 2009
Muzika: Pirro Çako
Orkestrimi: Gent Myftaraj


Barbana - Se Jam Vajze
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Se Jam Vajze".
3. Video është e këngës "Se Jam Vajze", por nuk këndohet nga Barbana.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (2)

33
31

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Barbana:


Komente 0