Më mbaj mend (për 1 muaj)

Barbana - Thrret Prizreni Mori Shkoder Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  227

Hej... thrret Prizreni mori Shkoder
hajde te rrim se te kam moter
merre Durrsin dhe Tiranen
se na kshtu e gzojnan nanen
un thrras Peje edhe Gjakove
Drenic, Llap edhe Rugove
vjen Decçni e Mitrovica
Kaçaniku e Kamenica
vjen Gjilani e Prishtina
Ferizaji edhe Klina
hej... kshtu n'kala
s'bashku te rrina

Hej... kur te vini mos harroni
edhe krujen ktu ta ftoni
çoni lajm ne Gjirokaster
Tepelen e Mallakaster
Mat, Mirdit, Kuksin me thirr
thirre Korçen o me rrethin
thrras Tetoven Gostivarin
thrras Uliqinin e Tivarin
Bujanovcin vjen Presheva
Suhareka, Malisheva
hej tan Gollaku e Podujaeva

hej i kam thirr Plav kam thirr Gucin
Hot e Grud edhe Malsi
kam thirr Dibren Ohrin, Strugen
merre Lezhen edhe Puken
vjen çameria e vjen Janina
lumes na s'bashku do rrina
manastiri ka cue fjal
gjithsesi une kam me ardhe
gjithsesi une kam me ardhe
oh se per Korç malli m'ka marre
por ni bes m'kan than e ki
her do kur te ju do vijm

hej kur te vini dorë per dorë
mos harroni te shkoni ne Vlor
çonja Vlores nji porosi
nji flamur le ta merr ne gji
te gjith vllazen edhe motra
eni keshtu po ju thrret votra
ni kuror bashk qendisim
ni flamur s'bashku ta ngrisim
le te n'degjon sot bota mbare
kshtu rrin bashk ooo i
gjith populli shqiptare ajo hej
Barbana
Renditja: Top 200
Publikimi: 22/08/2012


Barbana - Thrret Prizreni Mori Shkoder
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Thrret Prizreni Mori Shkoder".
3. Video është e këngës "Thrret Prizreni Mori Shkoder", por nuk këndohet nga Barbana.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Barbana:


Komente 6