Bardhe Gega
Bardhe Gega
Bardhe Gega
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne
Bardhe Gega është këngëtare e njohur. Më datë 7 Shkurt 2014, Bardhe Gega Jaku publikon videoklipin "Vendit Tim".

Më datë 3 Qershor 2014, Bardhe Gega Jaku publikon videoklipin "Zemra E Nanes".

Më datë 4 Tetor 2014, Bardhe Gega Jaku publikon videoklipin "Jeto Castin".

Më datë 3 Qershor 2015, Bardhe Gega Jaku publikon videoklipin "Po Kthehem Sot". Teksti u shkrua nga Vigan Sulejmani.

Më datë 2 Korrik 2016, Bardhe Gega publikon videoklipin "Na Mbledh Diaspora".

Më datë 11 Dhjetor 2017, Bardha Gega publikon videoklipin "Sa E Bukur Eshte Shqiperia".

Më datë 20 Korrik 2018, Bardhe Gega Jaku publikon videoklipin "Cika E Diaspores", në bashkëpunim me Kola Geee. Muzika dhe orkestrimi u punuan nga Alban Arifi.

Më datë 14 Gusht 2018, Bardhe Gega publikon videoklipin "Fol Fol".

Më datë 23 Tetor 2018, Bardhe Gega publikon videoklipin "Rrug Te Botes".

Më datë 22 Dhjetor 2018, Bardhe Gega publikon videoklipin "Foleja E Vjeter".

Më datë 14 Maj 2019, Bardhe Gega publikon videoklipin "T'kam Dashni". Videoklipi u prodhua nga kompania DArt Channel.

Më datë 26 Korrik 2019, Bardhe Gega publikon videoklipin "Asnjehere".

Më datë 15 Tetor 2019, Bardhe Gega publikon videoklipin "Dasma". Muzika e këngës u punua nga Alban Arifi, teksti u shkrua nga Armand Trebicka, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alban Arifi. Videoklipi u prodhua nga kompania DArt Channel.

Më datë 23 Nëntor 2019, Bardhe Gega publikon videoklipin "Ushtari I Lirise", në bashkëpunim me Argjend Llogën.

Më datë 25 Maj 2021, Bardhe Gega publikon videoklipin "Kolazh Dasmash 2021". Orkestrimi i këngës u punua nga Vedat Lushtaku.

Më datë 17 Qershor 2021, Bardhe Gega publikon videoklipin "Veq Per Ty".

Më datë 13 Shtator 2021, Ramush Krasniqi & Bardhe Gega publikojnë videoklipin "T'lidhim Besën E Shqiptarit".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 1