A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Bardhi - John Abruci

Teksti i këngës:

Verse 1
Jom tu shetit neper Europ,plot me veti pare pronto
Ajo erdh me mu mu i,nuk kish ardh per me bo foto
Me 2 modele n'ora 4 boj trileqe kjo so kurgjo
Njona vjen m'merr me punto,tjetra 5 milion n'konto
e dim suksesi so lloto dy motorrolla n'Toronto
Nese del djal thojn aborto,diller bohet e sigurt o
Mahalla e tymost me blunt o
Jeta e lir ktu 1 funt o
Jointi djeget si 1 dru n'to
Ora so Rolex o Qunto
Me shipca tu flex n'qaj t'rusit
Levizjet t'shpejta si t'Brucee-it
Jena n'rrug me djemt e Kuksit
U shit shum i du sfidusit
i play dead like John Abruzzi
Plus minus prap nfund fitusi
Never broke again statusi
T'boj statu jom pushkatusi
Presidenta t'dekt e n'xhepa
Knej tu nejt me presidenta
Xhepat full i keni veq me letra,centa edhe heda
Lek ma shum se ju ka Meda
Jom Ndre Mjeda per kto rruge t'zbehta
Analfabeta,alfa e beta
1,2,3 i zhduki krejt kta

#Ref
Hala jom n'rrug tu bo HUSTLE
Lek me tonat ngjyrat bojna PUZZLE,PUZZLE
Nese kta kan guns na kem double
Rruges per finale GOLDEN BUZZER,BUZZER (2x)

Verse 2
Mvyn veq 1 mi bo 100
E me 10 i boj 1000
me 100 i mar 10.000
Mpresin 10 dhipa n'Greqi
Secila n'plazh o tu nxi
Tu festue si per vit t ri
HAJDE ME PI HAJDE ME NGREH HAJDE ME QI
Qaty n'WC
Ma shum po du se qikjo m'ka nxeh
Bimi edhe 2 edhe 3 edhe 10
Kejt e dojn t'bardh si flet
Gruja e bardh e Bardhit t'nxeht
Haveri u tret e hiq se di ku ka met
Nashta o tu bo luft me peshkaqejt n'det
Kejt dojn me dit
Sa ki lek?
Sa je cool?
Sa ki swag?
Sa je n'rruge?
Sa shet crack?
A ki tull?
A veq shmek!
Na jena rrit rrugve n'zheg
Qysh thot i madhi Axhi Kresh
Tu bo hustle per burek
Hala hustle per burek

#Ref
Hala jom n'rrug tu bo HUSTLE
Lek me tonat ngjyrat bojna PUZZLE,PUZZLE
Nese kta kan guns na kem double
Rruges per finale GOLDEN BUZZER,BUZZER (2x)

Kemi krijuar një rubrikë të re me Akorde Këngësh Shqip. Ju lutemi të na ndihmoni nëse mundeni me akordet e kësaj kënge. Faleminderit për kohën tuaj!


(Nëse Keni)


(Mund të lihet bosh)


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019