A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Bardhi - Rrugaqe

Teksti i këngës:

Un jom sill n'lagje
Me 1 rrugaqe
Tu thurr vargje
Erdh e m'puthi n'faqe
M'tha shihum n'paqe se qito e dashte
Une jom te pa qe
Per dashni ska ilaqe
Qato hala pi,hala pi
Pardje,dje edhe sot
Un e di,un e di
Ti hala m'thirr idiot
Ti ski mu kthy,ski mu kthy
Une veq po t'pres kot
Pardje,dje edhe sot
Ti hala m'thirr idiot

#Hala jom idioti jot
Edhe pse bi**ha kom plot
Si ti asnjo s m'bon mu ndi
Sdi qysh bashk nuk jena sot
Kena shit bashk
Kem bo krim
Diten aksion,naten film
Gangsta romance qysh n'fillim
Pa ty tash spo ka kuptim beb
Gjithqka mes nesh u kon reale
Jem kan bashk n'funerale
Kalum bashk detna e male ama
i lam me na hy n'mes do sene sureale
Ti ike e more male
M'le tu prit ndor me petale
Kejt qa kem pas u kan 1 onderr
Me bo lek bashk ose me thy banken
Me shetit boten me shku ku te prekim harten
Po kjo prap metet veq onderr
Me ty si dy
Zemrat qe jon thy
Po pa e kry se shfry
T'keqen qe po m'sillet n'kry
Me t'pa n'sy n'zemer dry
Ndjenjat persdyti i perly
Po du me t'kthy
Jo me t'thy po me jetu me pas arsy
Un jom sill n'lagje
Me 1 rrugaqe
Tu thurr vargje
Erdh e m'puthi n'faqe
M'tha shihum n'paqe se qito e dashte
Une jom te pa qe
Per dashni ska ilaqe
Qato hala pi,hala pi
Pardje,dje edhe sot
Un e di,un e di
Ti hala m'thirr idiot
Ti ski mu kthy,ski mu kthy
Une veq po t'pres kot
Pardje,dje edhe sot
Ti hala m'thirr idiot

Kemi krijuar një rubrikë të re me Akorde Këngësh Shqip. Ju lutemi të na ndihmoni nëse mundeni me akordet e kësaj kënge. Faleminderit për kohën tuaj!


(Nëse Keni)


(Mund të lihet bosh)


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019