Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Bardhi - Gango
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gango".
3. Video është e këngës "Gango", por nuk këndohet nga Bardhi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Bardhi - Gango  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"21"

Komente

Asnjë Koment

18/05/2019

2019-05-18T09:35:29+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Gango" kënduar nga Bardhi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

SNIK - Gango

Blacky H Beats

[Hook: Snik]
Δε θέλουν να μιλήσουν στο Gango (στο Gango)
Τριάντα στο λαιμό μου και λάμπω (και λάμπω, prr)
Το εννιάρι στο αμάξι, στη Lambo (pow, pow, pow, pow, pow)

Πιστόλια στο άμαξι, είμ' ο Django (Django, hey)
Δε θέλουν να μιλήσουν στο Gango (στο Gango)
Τριάντα στο λαιμό μου και λάμπω
Rollάρω στην πόλη στο new Lambo (pow, pow, pow, pow, pow)
Πιστόλια στο άμαξι, είμ' ο new Django (Django)

[Verse 1: Snik]
Rollάρω μες στην πόλη με το Huracán
Δεν ξέρουνε τι έβγαλα απ' το Dab, ναι, δεν τους βλέπω καν
Η μία από τις bi**hes μου Dominican
Παγώνουν στο φανάρι, βαράμε από τ' αυτοκίνητα
Τους έκοψα τα πόδια με το σπαθί
Οι μπάρες όταν γράφω είναι karate, είμ' ο Jet Li
Πάρε τον μάγκα με το Bentley
Βαρέθηκα να γράφω για Gucci, τώρα 'μαι Fendi
Καινούριο check από τη UMG
Pretty boy, παίζω το R.I.P μες στο AMG
Λύγισαν όταν με κάνανε G
Check δεν έπρεπε να πει να κρατήσω same energy
Στο σπίτι τους κοιμούνται μ' ανοιχτό φως
Μετράω τόσα commas που σε λίγο θα 'μαι γιατρός
Τους είπα θα χτυπήσουν, πάρτε το αλλιώς
Οι τσέπες μου είναι big σαν τον Waleed, είμαι big boss
Τους πήραμε τα πάντα όταν κοιμήθηκαν
Μετά τα εκατομμύρια στο YouTube με θυμήθηκαν
Το ξέρω, οι πουτάνες δε μιλάνε καν
Γι' αυτό στα VMA όταν το σήκωσα γαμήθηκαν

[Hook: Snik]
Δε θέλουν να μιλήσουν στο Gango (στο Gango)
Τριάντα στο λαιμό μου και λάμπω (και λάμπω, prr)
Το εννιάρι στο αμάξι, στη Lambo (pow, pow, pow, pow, pow)

Πιστόλια στο άμαξι, είμ' ο Django (Django, hey)
Δε θέλουν να μιλήσουν στο Gango (στο Gango)
Τριάντα στο λαιμό μου και λάμπω
Rollάρω στην πόλη στο new Lambo (pow, pow, pow, pow, pow)
Πιστόλια στο άμαξι, είμ' ο new Django (Django)

[Verse 2: Noizy]
Dikur jetonim neper rruge tu sill veç me banda
Tash jom shopping ne Zürich mezi i cojme cantat
Ten bags, blow money, make wishes
All I wanna do is get money, f**k bi**hes (yeah)
Jeta krejt me gango, jeta e shpejte si Lambo (hey)
Hustle more you dun know, keta te tjeret jane krejt fallco
Dikur enderroja per me qene ne maje te skenes
Mes qendres ku aty do jem perhere ne qender te vemendjes (yeah)
Tash jom ketu qe ku m'ke ne maje te skenes
Too hot so hot, ti nuk mundesh me m'pa mu (yeah)
Canten plot pare edhe pse kurre nuk mbajta libra
Shof jashte prej dritares kam parku nja 5-6 bisha
Prej 3.2 CDI tash me 488 GTB
Edhe nrradh une kurre une nuk hi
Nese s'marr pare une ne disko nuk vij

[Hook: Snik]
Δε θέλουν να μιλήσουν στο Gango (στο Gango)
Τριάντα στο λαιμό μου και λάμπω (και λάμπω, prr)
Το εννιάρι στο αμάξι, στη Lambo (pow, pow, pow, pow, pow)

Πιστόλια στο άμαξι, είμ' ο Django (Django, hey)
Δε θέλουν να μιλήσουν στο Gango (στο Gango)
Τριάντα στο λαιμό μου και λάμπω
Rollάρω στην πόλη στο new Lambo (pow, pow, pow, pow, pow)
Πιστόλια στο άμαξι, είμ' ο new Django (Django)

Stealth - Gango

Chorus Stealth:
Eyy, They dont wanna war no more
They dont wana Bang Bang for the Gango.
Skena enemies no more, on road te tan jeni fallco.
All them pussies do is talk, man i play no jokes, n'ambulanco
Sa her ju kena than oh lord, you dont want no smoke with the Gango.

Verse, Vinz:
My Shqipez jan t'eger, they're panicking.
Neper rrug kto nuk lujn sikur manekin.
Shqipez jan n'pun, neper rrug lujn packages.
Dojn luft? My shqipez jan Savages.

Don mi mat Forcat, Llafet jan t'kota.
Dojn beef? Bjeri tan dostat.
Shqipez So lit, Bando top shotter.
Gango so big, e vogel osht bota.
HB my team Mafiosa.
Shqipez make hits si me kan Cosa Nostra.
Naten s'mujn me dal, se naten dalin Dogzat.
Nese ka nevoj, Djeg Makinen edhe Rrobat.
BS & HB, My Shqipez Crazy.
Smoking Gelato, Gango so Wavey.
Tu leviz pako, puna osht Daily.
Leku po vjen but it never changed me.

Chorus Stealth:
Eyy, They dont wanna war no more
They dont wana Bang Bang for the Gango.
Skena enemies no more, on road te tan jeni fallco.
All them pussies do is talk, man i play no jokes, n'ambulanco
Sa her ju kena than oh lord, you dont want no smoke with the Gango.

Verse Cozman:
I dont really hate you.
Just dont really like you.
Krejt e din whats the crew.
Ju thehet qafa, pussies, when we come through
Hellbanianz, Cozman BS.
Is the gango, deri sa vdes
E nese Dikush don naj ngatrres.
E dini ku na gjeni, osht veq ni address.
Gocat all naked, Jo nuk i du vesh.
Gango jan happy, Gjithmon rrin vetem tu qesh.
Riding on your dream whip.
Fucking on your dream bi**h.
Skam Koh per ju snitches.
Ju baj me stitches.
Alot of bi**hes.

Chorus Stealth:
Eyy, They dont wanna war no more
They dont wana Bang Bang for the Gango.
Skena enemies no more, on road te tan jeni fallco.
All them pussies do is talk, man i play no jokes, n'ambulanco
Sa her ju kena than oh lord, you dont want no smoke with the Gango.

Verse Stealth:
Ca din ato per kto pun?
Ca din ato per kto rrug?
Ca din ato per kto Real Shqipez?
Sdini sen rrini urt
Kur sdi me ec rrini ult.
Kur sdi me shkrep pse pe mush.
Kujto me fjal ti po mtut??
Jam i pergatit per kit Luft
They dont wana Lack and Lose!
Man, squeeze back and Shoot.
Man, Ring Ring, Alo Alo.
Do not get man Confused.

Chorus Stealth:
Eyy, They dont wanna war no more
They dont wana Bang Bang for the Gango.
Skena enemies no more, on road te tan jeni fallco.
All them pussies do is talk, man i play no jokes, n'ambulanco
Sa her ju kena than oh lord, you dont want no smoke with the Gango.

AroGanja Crew - Gango

Pernadori e Jugut
S matet me lek kjo
Matet me rrahjet e zemres
Dhe nuk do vdes jo
Me fal qe nuk kam klikime
Edhe nuk mora cmime
Ndoshta si meritoja
Problematik me gabime
Orar i vone pa arsye leviz naten
Rrugaci i madh po
Kujdesu po t kapen
Spiunat flasen
Te raportojn ne hasem
Ecen drejt funeralit
Ti kujton se shkon ne dasem
Shok negativ dhe xheloza mbai larg
Si ne playstation
Nga loja nxirri jasht
Thuhen fjal
Posht e lart
Por fjalet i mer era
Humbasin koh me fjal
Te tjeret po i bejn vepra
Po ngjajn si dhelpra
Ne fabulen me rrushin
U shkriu akullorja tani po lepijn kaushin
3shi Mac gjigand
Jo nuk meret me miushin
Ganja Squad aksion
Po u transmeton virusin

GANGO
NUK ESHT DHE AQ E LEHT JO
TE RRITESH NE NJE GHETTO
EDHE T JA DALESH MBANE


Kalojn ditet dhe rritesh
Kerkon diku qe te mbytesh
Kalon gjith diten ne rrug
Nuk rregullohesh vec prishesh
Sa here do digjesh ?
Qe te mesosh nga gabimet
Sa shok te dolen ne krah edhe i mbajten premtimet?
Ne te gjitha lagjet konekte
Me cuna te sakt
Edhe me goca perfekte
Mos trego se ku vete
Mos trego ku e gjete
Behu liber misterioz
Mbushur plot me sekrete
Jam bere pishmen qe thash bari esht i shijshem
Mos provo kokain
Mos jeto i jashtligjshem
Ma be hallall jam nga nje brez me i ndryshem
Doja te lozja futboll
Por topin ma grisen
Te dola borxhit
Tani esht ne doren tende
Me kemb ne tok dhe te ardhmen ne mendje
Mos ec si breshka
Kalo bukur me pjeshka
Beji gjerat te thjeshta
Nxirr lek
Kjo esht gengsta
Më Shumë Këngë Nga Bardhi Idrizi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë