Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bardhig - Te Dua Ty (Feat. Renato)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


zemer dije
edhe sot po te mendoj
asnjeher ste harroj
dhe vetem ty te dashuroj
vetmia pa ty shum me lendoj
sa te dua dhe buza jote
ne ket nat do me mungoj.

Dije qe je
dashuria ime e zjarrt
Dije qe je
dashuria ime e flakt
Dije qe paty
nuk kalon kjo nat
Dije zemer
me ty do rri shum gjat

(((((((((((((((Ref 1x)))))))))))))))))))))

Te dua ty se
ti m'plotson cdo deshir
Te dua ty se
nata paty skalon mir
Te dua ty se
c'dogje e kam shum te veshtir
Te dua ty se
je vajz e pa arrir

(((((((((((((((Ref 2x)))))))))))))))))))))

Je ajo qe
dua me shum
Je ajo qe
me le pa gjum
Je ajo qe
enderroj
Je endrra qe
cdo nat shikoj.

((((((((((((((BardhiG)))))))))))))))))))))

Ne hapsiren e ksaj endrre
vetem ty te kam ne mendje
ne cdo yll te ksaj nate
puthja jote jeten mzgjate
larg cdo hapsire qe endrroj
ne endrrat e mia ty tshikoj
ne mendjen time je vec ti
qe me mbush me plot magji

(((((((((((((((Ref 1x)))))))))))))))))))))

Te dua ty se
ti m'plotson cdo deshir
Te dua ty se
nata paty skalon mir
Te dua ty se
c'dogje e kam shum te veshtir
Te dua ty se
je vajz e pa arrir.

(((((((((((((((Ref 2x)))))))))))))))))))))

Je ajo qe
dua me shum
Je ajo qe
me le pa gjum
Je ajo qe
enderroj
Je endrra qe
cdo nat shikoj.

((((((((((((((BardhiG)))))))))))))))))))))

Te dua se je vajza
qe un enderroj
te dua se me ty
jeten dua ta kaloj

te dua se je ajo
qe cdo mengjes do me zgjoj
te dua se jeten time
paty smund ta imagjinoj

zemer mos mendo
se ky esht trillim
zemer kjo esht thjesh
vec nje vertetim

esht vertetim
i asaj qe tkam thon
te dua zemra ime
te dua pergjithmon...

(((((((((((((((Ref 1x)))))))))))))))))))))

Te dua ty se
ti m'plotson cdo deshir
Te dua ty se
nata paty skalon mir
Te dua ty se
c'dogje e kam shum te veshtir
Te dua ty se
je vajz e pa arrir.

(((((((((((((((Ref 3x)))))))))))))))))))))

Je ajo qe
dua me shum
Je ajo qe
me le pa gjum
Je ajo qe
enderroj
Je endrra qe
cdo nat shikoj.Nuk kemi video për këtë këngë.


Bardhig
Publikimi: 08/02/2011


Bardhig - Te Dua Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Dua Ty".
3. Video është e këngës "Te Dua Ty", por nuk këndohet nga Bardhig.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0