Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bardhok Prebibaj - Kenga Ime Ka VeÇ Ditelindje Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kenga ime do te jetoje gjate
Ne zemra te njerzeve fort eshte kape
Ne vargjet e saj me plot rime
Dashuri,pune ,jete dhe gezim

Te gjithe mendojne se kenga ime
Ju ka vjedhe njerzeve mendimet
Kenga ime ja ka arrit qellimit
Ka preke njerezit ne thellesi te shpirtit

Ajo eshte kthyer ne melodi te jetes
Si lume rrjedhin ndjenjat e njerzeve
Ka per brume shume fenomene
Nga te cilat vuajten shume breza e vende.

Kenga ime buron nder shekuj
Per shume breza ,hymne jete
Kenga ime kurre s’do te vdese
Ne mendje e zemer e kane shume njerez

Se sot ne tregun muzikor
Gjene kenge qe asgje nuk thone
Se kur kenga kthehet ne biznes
Shpirti I saj shpejt do te vdese

Kenga ime percjell amanetin
Te shume nenave per kurbetin
Frymezon besen ,trimerine
Ndjell pranveren per Shqiperine

Kenga ime s’njeh kufinj
Ne krahe te Shqipes per liri
Me bashku trojet ka project
Veç ditelindje do te kete.


Ky tekst u dërgua nga Mazllum Daci,tirane


Nuk kemi video për këtë këngë.
Bardhok Prebibaj - Kenga Ime Ka VeÇ Ditelindje
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenga Ime Ka VeÇ Ditelindje".
3. Video është e këngës "Kenga Ime Ka VeÇ Ditelindje", por nuk këndohet nga Bardhok Prebibaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bardhok Prebibaj:


Komente 0