Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bardhok Prebibaj - Kulla E Ali Shllakut Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kur po i bjen dielli cukalit
Zbret kadal o ne gryka t'malit
Kur po i bjen asaj malsie
Shndrit shume faqe o n'histori
S'parit her ne mes t'bajrakut
Nal te kulla e Ali Shllakut
Ne Kru tmadh kjo kulle e lashte
Gjithmone hasmi e pat drashte
Brez pas brezi o kjo kulle gurit
Nuk ja ndrroj o ngjyren flamurit

Komunizmi kur ja mrrini
Na pat qu o dhurate Stalini
Kur ntan boten i ra vlera
Na trokiti o ne te dera
Por kish rrit djepi ksaj shpie
3 pishtar demokracie
Pavlin Zefi me gjithe vllazen
Me havije gjithkun hasen
Der n'Tirane lajmet po shkojne
Komunizmi o nuk po e dojne

Nga 3 vllezrit prej rregjimit
Ja vnojn synin o Gjovalinit
Paskan marr denim sekret e
Mos me dit o kerkush qe gjet e
Jepen urdhnat o prej n'Tirane
Ja thejn dor o e ja thejn kam e
Kur e pan o se paska pshtue
Nburgje tzeza e kan que
Me Pavlinin vllain e tij
Fillojn burgjet o pa kufi

Te 3 vllaznit o nburg po rrin e
O me dasht o me zor po
Komunizmi me dhan jet
Zoti qoj o vitet 90
Fundi i tij o me gjak kish thure
Sherri i tij o sna dahet kurr e
Te 3 vllaznit o me shok tvet e
Sdon me dit o se paska shtet e
Hapin kish e hapin xhami e
MIRESEVJEN DEMOKRACI

Agjensit e sigurimit
Ja vnojn prangat o Gjovalinit
Ne qeli thojn e ke vendin
Keni rrxu o me dhune sistemin
Per ta vujtjet o nuk marojne
N'mes torturash o e helmojne
Asht pak vdekja me litar e
Ke urdhnu meshen e pare
Demonstratat e 2 prillit
Ja pshtojn jeten Gjovalinit

Ne mes tplumash e trrethimit
Nis fjalimi i Gjovalinit
Prej tiranet ja kan nis
Dekoraten e TRIMNIS
Komunizmi slen zanaten
Kish kurdis 97-ten
Pabesi kur u err nat
Kush te vrau dora iu thaft e

Pjerin Zefi vllau o i vogel
Lamtumire po thot moj Shkoder
I zhgenjym ne cdo drejtim
Ka marr rrugen per mergim
N'gjermani me shokt e tjer
Na i troket rreziku nder
1 zezak e 1 gjerman
Po i shajn fe po i shajn vatan
Pjerin Zefi ngusht o xan
Sjell ju ka toka nen kam

Per Shqiptart a ke nigjue
Per do pun kurr skan durue
Kol Ademi n'at Serbi
Dod Tahiri n'Gjermani
Dhe shume tjere heronj te kanges
Jan sternipa o t'Gjelosh Rames
Jam nip thethi Dukagjinit
Ta ngri akull driten e synit
Gjermani te mlum prej gjakut
O i lan vdekun o nmes sokakut
Per me knu kto trima t'rrall
Duhet kanga 1 mij fjal
DJEMT E SHLLAKUT KA I KAN RA
PUSHKA KURR NUK JU KA KJA
SKA ME U KJA KURR SA T'JET JETA
ME RUJT NDER O DHE TROJET VETA


Ky tekst u dërgua nga  Merturi007

Bardhok Prebibaj - Kulla E Ali Shllakut
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kulla E Ali Shllakut".
3. Video është e këngës "Kulla E Ali Shllakut", por nuk këndohet nga Bardhok Prebibaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bardhok Prebibaj:


Komente 0