Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bardhyl Londo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  11
  • Vendlindja:
  • Përmet 
  • Mosha:
  • 72 Vjeç
BIOGRAFIA: Bardhyl Londo është një shkrimtar shumë i njohur. Bardhyl Londo studioi për gjuhë dhe letërsi në Universitetin e Tiranës. Pas mbarimit të fakultetit ai punoi për disa vite mësues në Përmet dhe më pas për gazetën letrare “Drita”. Për disa kohë ka qënë kryetar i “Lidhjes së Shkrimtarëve dhe Artistëve” (LSHA). Krijmtaria e tij letrare përfshin 8 vëllime me poezi si edhe disa romane. Është fitues i çmimit “Migjeni”....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Arben Duka

Petro Marko

Gjergj Fishta

Asdreni

Petro Nini Luarasi

Fatos Arapi

Lasgush Poradeci

Ndre Mjeda

Odhise K. Grillo

Pjetër Bogdani

Tags: Bardhyl Londo


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet