Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bardhyl Maliqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Konispol 
  • Mosha:
  • 65 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Bardhyl Maliqi është një shkrimtar i njohur. Dr. BARDHYL MALIQI, u lind më 19 korrik 1955 në Konispol të Çamërisë. Punoi ndër vite si mësues i gjuhës dhe letërsisë, psikolog shkollor, aktualisht drejtues i Njësisë Psiko-sociale dhe pedagog i Filialit Universitar të Sarandës prej disa vjetësh. Ka kryer fakultetin gjuhë – letërsi (studi-me të thelluara në psikologji – pedagogji), master në mësimdhënie, doktor në shkencat e edukimit. Ka shkruar 19 libra, prej të cilave janë botuar: “Shije të r...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Xhevahir Cirongu

Ferit Lamaj

Vasil Tabaku

Teodor Keko

Luan Rama

Miltiadh Davidhi

Kristaq Turtulli

Visar Zhiti

Halil Xani

Shaban Cakolli

Tags: Bardhyl Maliqi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet