Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bashkim Alibali - Lulet E Molles Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Mos keput, jo, lulet e molles
Se aty i ka syte pranvera.

Oho le te mbushen plot
Plot me lule deget -o,
Se aty merr kengen -o
Zogu i pranveres.

Oho le te mbushen plot
Plot me lule zemrat -o
Se aty ka shpresen -o
Dashuria e jone.

Te tjeret mos degjo,
Por degjo zemren tende se cfare te thote.
Eshte vete kjo njohja jone
Nje stine e bukur jete, qe na bashkon.

Se dashuria jone,
S'eshte flutur mbi petale.
Ti mos prek lulet qe cel kjo molle,
Ti mos prek lulet qe cel kjo molle
Mos i prek.

Leri te lulezojne
Gjithe petalet-o
Mos i prek.


Bashkim Alibali - Lulet E Molles
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lulet E Molles".
3. Video është e këngës "Lulet E Molles", por nuk këndohet nga Bashkim Alibali.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bashkim Alibali:


Komente 0