Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bashkim Alibali - Nata E Fundit E Studenteve Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  9

Sonte, mbremja fundit
ne qytetin tone te studentit
veten fjala neser po degjohet
sonte çasti i ndarjes esht i shkurter
Rruget e atdheut na afrohen
si ne ender na thrrasin ne.
Neser kur t'na shohin
S'do na thon studente si dikur
Ne do lem ketu rinin e pare,
neser larg do shkojm.

REF.:
Ndaj do desha sonte kanga.
Te kumboje pa mbarim.
Kenga e studentit qenka,
kur ai niset ne agim.
Mirupafshim o shokt e mij,
s'e harroj kte nate.
Mire u pafshim o shoke ngado s'ju harroj un'jo


Ky tekst u dërgua nga  lindi

Bashkim Alibali - Nata E Fundit E Studenteve
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nata E Fundit E Studenteve".
3. Video është e këngës "Nata E Fundit E Studenteve", por nuk këndohet nga Bashkim Alibali.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bashkim Alibali:


Komente 0