Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bashkim Alibali - Per Ty Baba Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Ndodhi sot qe nga dridhja e dores tende
Te dridhem baba
Ajo dor´ sa her me fali perkedhelje
mbajti ngrohtesisht ne krah
Dashuri baba

Oh sa te dua se thote dot asnje fjale
ne cdo thinje te bardh, ne cdo rrudhe mbi balle
dhe meraku per mua rri
Me hapin tend un hodha hap'n e pare,
kur me dhe nje qortim, ndjeva thelle nje pendim
O i shtrenjti im

Refreni
Te kam ne zemer dhe larg kur jemi
Malli i madh per ty baba me djeg si zjarr
çdo dit me prane te gjith te kemi
Fjalen tende te urte degjojm baba

Sa her ndodh te kerkoj mendimin tend
Urtesi buron
Vitet shkojn po ti per mua mosh nuk ke
Zeri yt i ngroht baba
force me jep dhe krah

Oh sa te dua se thote dot asnje fjale
ne cdo thinje te bardh, ne cdo rrudhe mbi balle
dhe meraku per mua rri
Me hapin tend un hodha hap'n e pare,
kur me dhe nje qortim, ndjeva thelle nje pendim
O i shtrenjti im

Refreni
Te kam ne zemer dhe larg kur jemi
Malli i madh per ty baba me djeg si zjarr
çdo dit me prane te gjith te kemi
Fjalen tende te urte degjojm baba

O i shtrenjt baba


Ky tekst u dërgua nga Eneida

Bashkim Alibali - Per Ty Baba
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Per Ty Baba".
3. Video është e këngës "Per Ty Baba", por nuk këndohet nga Bashkim Alibali.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bashkim Alibali:


Komente 0