Më mbaj mend (për 1 muaj)


Bashkim Alibali & Eduart Jubani - Takim Pas Vitesh

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Takim Pas Vitesh".
3. Video është e këngës "Takim Pas Vitesh", por nuk këndohet nga Bashkim Alibali & Eduart Jubani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Bashkim Alibali & Eduart Jubani - Takim Pas Vitesh  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Muzika:

Ferdinand Deda

Teksti:

Kudret Isai

Pjesëmarrëse në

Festivali i 23-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Eduart Jubani

01/12/1984

1984-11-30T23:00:00+00:00Eshte kjo mbremje kaq e ngrohte
na ndez endrra te medha
ja ku vijne me rradhe shoket
mbas kaq vitesh takohen me mall

Mblidhen shoket dhe tregojne
per qytetin e rinise
ndonese vite kane kaluar
kane aq shume dashuri

REFRENI
Ti me jep adresen tende shok qe prane te te kem
ti adresen time shok i dashur ja ku e ke
nuk jemi me stundente kujtimet ndezur
perhere i mbajne shoqe dh shoke kudo neper
atdhe

Eshte kjo mbremje kaq e ngrohte
na ndez endrra te medha
ja ku vijne me rradhe shoket
mbas kaq vitesh takohen me mall

Do kalojne vitet rradhe
Zbardh nje thinje aty ketu
O moj jete ne do te jemi
perhere nxenesit e tu

REFRENI
Ti me jep adresen tende shok qe prane te te kem
ti adresen time shok i dashur ja ku e ke
nuk jemi me stundente kujtimet ndezur
perhere i mbajne shoqe dh shoke kudo neper
atdhe


Ky tekst u dërgua nga Elva
Më Shumë Këngë Nga Bashkim Alibali:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet