Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bashkim Alibali - Mes Bukurive Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Ne nje lendine ku celin luledele
Del si sorkadhe nje vajze kacurele
Te kroi i fshatit prane kodrave jeshile
Bien dyjare e tringellojne zile

I Bien dyjares nje djale nga meraku
Tek buze e tija o c'lulezoi zambaku
Vajzes se bukur i con ai sinjale
Plot melodi ci mbushi keto male
Vajzes se bukur i con ai sinjale
Plot melodi ci mbushi keto male

Ky djali i ri nga vendi i terfilit
O sec kendon me zerin e bilbilit
Kjo vajza jone nga vendi i trendelines
Zerin e embel cia mori violines

Koder me koder mbledh djali luledele
Ben nje kurore per vajzen kacurele
Ne krah te djalit si ylli prane henes
Mes bukurive ia marrin te dy Kenges
Ne krah te djalit si tili prane henes
Mes dashurive ia marrin te dy Kenges...


Ky tekst u dërgua nga Miron Kotani

Bashkim Alibali - Mes Bukurive
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mes Bukurive".
3. Video është e këngës "Mes Bukurive", por nuk këndohet nga Bashkim Alibali.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bashkim Alibali:


Komente 0