Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bashkim Gjyriqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  19
(0-2012)  
BIOGRAFIA: Bashkim Gjyriqi është një autor këngësh i njohur. Bashkim Gjyriqi ishte biri i një familjeje intelektuale nga Kolgecaj. Pak më lart kullës madhështore ku lindi dhe u rrit Bashkimi, do të ishin selitë e vjetra të institucioneve kryesore të rrethit të Tropojës, pak më poshtë asaj kulle do të ishin selitë e reja të këtyre institcioneve. Pra, kulla do të ishte në qendër të qendrës së qytetit Bajram Curri, i cili që nga mesi i viteve Pesëdhjetë do të ishte qendra e rrethit të Tropojës. Dhe në qytetin...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Autorë Të Ngjashëm:

Besnik Zikolli

Xhulio Milloshi

Hekuran Prenaj

Ilir Livoreka

Gers Alia

Dino Zigelli

Perparim Ademi

Qazim Kryeziu

Ardit Roshi

Fabian Asllani

Tags: Bashkim Gjyriqi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet