Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bashkim Paçuku - Prizrenit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


N'buzë të Sharrit, n'brigjet'lumit, n'kroje t'bukurisë
Këndshëm shtrihet o Prizreni, qytet i lirisë
Këndshëm shtrihet o Prizreni, djepi i lashtësisë
Këngë e ëmbël e bukur, këngë hareje këngë e lumtur
Jehon me hare plotë
Hiqet vallja si rrëkeja, hiqet vallja si rrëfeja
Më e buk'ra valle në botë

Lum Prizreni për kodrinat, piqet pemë e njomë
Fushë e gjelbër' dhe uzinat, gjith' e zbukurojnë
Fushë e gjelbër' dhe uzinat, gjith' e hijeshojnë
Këngë e ëmbël e bukur, këngë hareje këngë e lumtur
Jehon me hare plotë
Hiqet vallja si rrëkeja, hiqet vallja si rrëfeja
Më e buk'ra valle në botë


Ky tekst u dërgua nga  GreenEye66

Bashkim Paçuku - Prizrenit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prizrenit".
3. Video është e këngës "Prizrenit", por nuk këndohet nga Bashkim Paçuku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bashkim Paçuku:


Komente 0