Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bazzuka - Kurbeti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

intro:

yehhh si n´amerik si n´gjermani njet e ki
nkurbet ski harmoni ski lumturi
gjith probleme gjith me letra

verse 1:
jeten qe jetova me probleme me shenja kqija
her mir edhe keq jeta jem ngjyra ngjyra
kurrgati sjom te shpija
ntelefon tuj m´thirr nana
kur un emocioni tuj u rre me harama
probleme telashe kurrgjo mir nuk po sillet
dreqi ntrup mu ka hi ntrunin tem po perzihet
allahun e kom nalt atina po ju lutna
rrugt me mi cel gjem dikujt mu perulna
tash von e kom pa qe kerrka sjom tuj shku
ndrrova problemet trunin tem ma kan ndrru
zemra mu ka thy gjysma gjall gjysma dekur
tash nuk e di a jom dreq a jom engjull
nuk e di qka meritoj ku me dit qa bohet nesra
a jetoj a bona llom apo des un pa shpresa
vec 1 sen e di ne kosov duhet te kthena
lumturin ku e kom n´prishtin te rrugt e vjetra

ref:
ne kurbet ne rrugt e shkreta
gjith njejt gjith pa shpresa
gjith nejt ska perfundim
kjo jeta n´perendim 2x

verse 2:
tuj mundu gjith me ik pi rrugve mu shmang
rrugdalje po kerkoj me shku rruges se allahit
po dicka kom ne zemer po me ban tjeter njeri
po me qon nga problemet ka terri e ka sherri
nuk e di qka po bohet truni jem u perzi
jom mundu sdi ka jam nuk po shoh drit me sy
fjalt e nanes i mbaj mend
qysh nana me ka than
djali jem ruju nana se e keqja do te gjan
edhe mir e ka pas une kurr se kom ngu
tnjejten rrug gjith tuj shku
vec ma keq tu vazhdu
ne kurbetin e flliqt ne vendin e huj
ktu kerrkujna nuk ja nin a ki buk a ki uj
me kerre tuj jetu te hundt me ka ardh
vrasje lendime syt e mi boll kan pa
njeri po tranojke vetin po dyshojke
t´kqija po menojke kejt pi harrojke
ktu ne amerik kejt menojn qe o mir
autostra banesa n´amerik ska natyr
ktu sheh vetem dhe shkret emocionale
cdo i treti familjes ka telashe me sllavin
shqipet ne kosov ameriken dun ta shkelin
menojn qe ka pare ktu yndyren ta nxjerrin
n´amerik gjitha njejt jeta eci kurrgjo shpejt
sa qel e mshel syt un i bona 23 vjet
qifsha kurbetin kqyre tash ku jom
ma bone jeten llom kurrgjo mir nuk po shkon
vec rrepi me ka mbet mikrofoni edhe fjalt
te verteten me tregu e jo me knu per fam
po kurrgjo sum ka met vec rakia e cigarja
merzin po ma hekin kur menoj un te nana
tu u bo vjet tu u plak tu mendu ma teper
kurr spo jom i qet gjith i eger kejt jeten

ref:
ne kurbet ne rrugt e shkreta
gjith njejt gjith pa shpresa
gjith nejt ska perfundim
kjo jeta n´perendim 2x


Ky tekst u dërgua nga StradersevBazzuka
Publikimi: 28/05/2010


Bazzuka - Kurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kurbeti".
3. Video është e këngës "Kurbeti", por nuk këndohet nga Bazzuka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bazzuka:


Komente 0