Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bazzuka - Shoqnija E Vendlindjes (Feat. Agresioni)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


yeh kjo muzik shkon per shoqnin e vjeter
per juve shok edhe pse jom larg n´zemer
ju kom kejtve ju e dini ate
1 familje 1 shoqni

ref:
e mallkoj fatin tim
e mallkoj edhe vendin e huj
spo di ma ka mja majt
spo di ma ka me shku 2x

verse 1: bazzuka

ne prishtin te veni jem
plot kujtime i maj mend
te funtana n´ulpijan
soliteri veni jem
ket rreptur qe pe ngoni
une shokve ja kushtova
soliterit numer 1 shokt e jetes ku i bona
fatonin shkelzenin milotin ardin
e bashkimin agronin valonin
kushtrimin albanin e kujtimin
moj shoqnija jem e vjeter
une juve sju harroj
edhe pse jom ne kurbet une gjith ju kujtoj
kejt shoqnija asht e drejt
kurr mbas shpine skena rrejt
na gjith bashk jena rrit
na gjith bashk kena nejt
kurr shpinen sma kan kthy
kurr shpinen sjo kom kthy
na gjith bashk jena pi
tan mehalla 1 shoqni
te fatoni shoki jem si vllazni bashk jena rrit
tana tmirat mi ka qit tana tmirat i kom prit
une pata 1 shoqni te vertet qe kan rrespekt
1 shoqni qe nuk harrohet
edhe per ta une vdes

ref:
e mallkoj fatin tim
e mallkoj edhe vendin e huj
spo di ma ka mja majt
spo di ma ka me shku 2x

verse 2: agresioni

1 dit e lash kosoven dhe erdha n´perendim
ata qe i deshta i lash ne vendin tim
u rrita teper shpejt koha shpejt ka kalu
shoqnin qe e kom njoft tash kishin ndrryshu
familjen edhe shokt i lash me zemra te piklluar
u bonen shum vite ama un sju kom harruar
n´zemer ju kom per ate e bana ket muzik
per shok e farefis me ju pa jom merzit
ne ferizaj mkujtohet dalsha ne shok
se dilshim 1 her mos tu kthejshim deri von
shoqnin qe e kom pas vec ne zemer jeton
jom ne perendim ama shoki juve sju harron
gjithmone ne kujtime pom dalin figura neper sy
betohem jom tjeterkah ne ferizaj jom me kry
se kurr sju harroj ju kom dosta deri n´vdekje
sa tjem gjall per ju une kom me bo perpjekje

ref:
e mallkoj fatin tim
e mallkoj edhe vendin e huj
spo di ma ka mja majt
spo di ma ka me shku 2x


Ky tekst u dërgua nga StradersevBazzuka
Featuring: Agresioni
Publikimi: 05/09/2009


Bazzuka - Shoqnija E Vendlindjes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shoqnija E Vendlindjes".
3. Video është e këngës "Shoqnija E Vendlindjes", por nuk këndohet nga Bazzuka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bazzuka:


Komente 0